menusearch
mehnavaz.com

انواع سفر که باید در طول زندگی تان تجربه کنید

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 انواع سفر که باید در طول زندگی تان تجربه کنید

انواع سفر که باید در طول زندگی تان تجربه کنید

همه ما تاکنون هزاران بار شنیده ایم که : سفر زندگی کردن است. (جمله ای معروف از هانس کریستین اندرسن نویسنده مشهور دانمارکی). این جمله الهام بخش بسیاری از افراد برای سفر و گشتن در سراسر جهان بوده است. با این وجود تصمیم گیری درباره این که واقعا کدام نوع از سفر برای ما بهترین است، زمان، برنامه ریزی و تلاش بسیاری را می‌طلبد.

سفر با خانواده، دوستان، همسر یا تنها، انواع معروفی از سفر هستند که همه ما می‌شناسیم، اما این 15 نوع از سفر که در این مطلب آورده ام، می‌تواند آن بخش درونی علاقه مند به سفرتان را برای آغاز یک سفر متفاوت آماده کند.

 

در این مطلب 15 نوع از سفر که حتما باید یکبار در طول زندگی تجربه کنید را خواهید خواند :

 

1. سفر تنهایی با گروهی از غریبه ها

سفر گروهی با تور

برای کسانی که به ملاقات با افراد جدید و برقراری دوستی و ارتباط در طول سفر بدون دخالت و تجسس در فضای شخصی و حریم خصوصی، علاقه دارند، تنهایی سفر کردن با گروهی از افراد همفکر یکی از بهترین نوع از سفرها است. تورهای گروهی گزینه های خوبی برای این افراد هستند.

 

2. سفر سرگرم کننده با خانواده

سفر با خانواده

چه کسی می‌تواند یک سفر با گروهی از عزیزترین افراد زندگی اش را دوست نداشته باشد؟ تصور کنید یک گروه ابر قهرمانانه با خانواده تان تشکیل داده اید و قرار است یک ماجراجویی جدید را باهم طی کنید. این نوع از سفر با نقش هایی که هرکسی بازی می‌کند پر از سرگرمی و خوش گذرانی خواهد بود.

 

3. سفر همراه با دوستان

سفر با دوستان

از بین انواع سفرهایی که در این لیست وجود دارد، این نوع از سفر اصلا نیاز به معرفی ندارد. سراسر جهان پر است از مقصدها و جاذبه های گردشگری که گزینه های خوبی برای سفر با دوستان هستند. همچنین این نوع از سفر ترجیح بسیاری از مسافران در تمام دنیا است (مگر اینکه شما آدم تنهایی باشید).

 

4. سفر فقط با خواهر و برادرها

سفر با خواهرها و برادرها

سفر با خواهرها و برادرها یک تیر و دو نشان است. هم به پولی که والدینتان به خواهر و برادر کوچکترتان برای سفر می‌دهند دسترسی پیدا می‌کنید و هم زمان خصوصی کافی برای شیطنت هایی که از نظر والدینتان ممنوع است خواهید داشت.

 

5. سفر گروهی دخترانه یا پسرانه

سفر دخترانه و سفر پسرانه

سفری که در آن فقط دخترها یا فقط پسرها باشند، یکی از انواع سفرهایی است که در آن بیشترین سرگرمی، ایده های شگفت انگیز و مکان های جذاب برای بازدید وجود دارد. این نوع از سفر لزوما همیشه برای هم دانشگاهی ها نیست. سفرهای دخترانه یا پسرانه برای کسانی است که به گفتگوهای درونی و عمیق تر و ساختن خاطرات غیرقابل وصف علاقه مند اند و می‌خواهند بدون محدودیت فقط خودشان باشند.

 

6. سفر برای کمک های داوطلبانه

سفر برای کمک های داوطلبانه

سفری که برای کمک های داوطلبانه باشد بستگی به نوع توانمندی برای هر فردی متفاوت خواهد بود اما با این حال معمولا سفرهای داوطلبانه از سیستم بده بستان برخوردارند. به این معنی که وقتی شما برای یک سفر داوطلبانه ثبت نام می‌کنید، هزینه هایی مانند وعده های غذایی، محل اقامت و رفت و آمد را پرداخت نمی‌کنید و هزینه های شما در سفر کاهش خواهد یافت. در این نوع از سفر نه تنها تجربه های جدیدی کسب می‌کنید بلکه این امکان را خواهید داشت تا امور مالی تان را بهتر مدیریت کرده و بیشتر سفر کنید.

 

7. سفر به سبک خودت انجام بده (DIY)

چینش برنامه سفر

به طور کلی در زندگی هر کاری که با تلاش و سخت کوشی خودمان انجام دهیم، احساس غرور، شادی و موفقیت به ما دست می‌دهد. در مورد سفر نیز همینطور است. وقتی کارها و برنامه ریزی های سفر تماما به عهده خودتان باشد (به سبک Do It Yourself) همین احساسات را تجربه خواهید کرد. سفری که تمام برنامه هایش را خودتان بدون استفاده از برنامه های سفر تعیین کنید، حتما ارزش آن را دارد که حداقل یکبار هم که شده در طول زندگی تجربه اش کنید. این نوع از سفر به شما کمک می‌کند روش های جدید برای رسیدن به سفرهای بیشتر را کشف کرده و در هزینه هایتان نیز صرفه جویی کنید.

 

8. سفر دریایی

سفر دریایی با کشتی تفریحی

احتمالش خیلی کم است که بتوانید در طول زندگی تان ناخدای کشتی باشید اما احتمالا می‌توانید با کشتی های تفریحی یا مسافربری، سفر دریایی را در مقیاسی کوچکتر تجربه کنید. سفر و ماجراجویی در مسیر آب های زلال و شفاف نقاط مختلف جهان، رویایی دوست داشتنی است که کشتی های تفریحی می‌توانند برای شما محقق کنند. سفر دریایی محلی باشد یا بین المللی، در هرصورت یکی از انواع سفر است که حتما باید تجربه کنید.

 

9. سفر ماجراجویانه

سفر ماجراجویانه پرهیجان

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید زندگی چیزی جز یک ماجراجویی بزرگ نیست، هیچ چیزی شما را مانند یک سفر ماجراجویانه عمیقا هیجان زده نمی‌کند. سفرهای همراه با پیاده روی، کوهنوردی، کمپینگ یا ورزش های آبی می‌توانند در این نوع از سفر قرار بگیرند. اجازه دهید مقصدتان شما را انتخاب کند. با پیش آمدها در سفر پیش بروید و بگذارید چراغ های روشن مسیر، راهنمای ماجراجویی تان باشند.

 

10. سفر لاکچری

سفر گران و لوکس

این نوع از سفر برای کسانی مناسب است که به سبک زندگی سلطنتی و شاهانه علاقه مند هستند. یک سفر لوکس در رفاه کامل سفر مناسبی برای این افراد است. از تجربه زندگی در یک هتل مجلل تا آرامش اعصاب و روان در اسپا، سفری بی دغدغه و آرام را برای شما رقم خواهد زد.

 

11. سفر به سرزمین های اجدادی

سفر به سرزمین های اجدادی

تاکنون سعی کرده اید بفهمید اجداد شما در چه مناطقی زندگی می‌کردند؟ اخیرا مسافران زیادی دیده ام که در جستجوی مناطقی هستند که ریشه ها و اجدادشان به آنجا تعلق داشته باشد. سفر برای کشف خود واقعی یکی از انواع سفر است که هرکسی باید آن را در الویت سفرهایش قرار دهد.

 

12. سفر بداهه و یک دفعه ای

سفر لحظه آخری

به بیان ساده این یعنی بستن چمدان و جمع آوری وسایل لازم با سرعت هرچه تمام تر! وقتی سفرتان را از قبل برنامه ریزی کرده باشید، فکر شما در یک مسیر مشخص و تعیین شده حرکت می‌کند. در حالی که لذت واقعی در سفری است که بداهه و یک دفعه ای است و شما نمی‌دانید در هر مرحله از سفر قرار است چه اتفاقی بیفتد. درواقع این چیزی است که هیجان واقعی از آن ساخته شده و مسیر زندگی نیز دقیقا همینطور است.

 

13. سفر جاده ای

سفر جاده ای با ماشین، ون، دوچرخه

این نوع از سفر می‌تواند با اتومبیل، اتوبوس، ون مسافرتی یا دوچرخه باشد. سفر جاده ای مانند خوردن غذاهای خیابانی در دهلی است. شما می‌خواهید یک بشقاب غذا بخورید اما نمی‌دانید هیچ کس نمی‌تواند آنجا به یک بشقاب غذا اکتفا کند. سفر جاده ای هم این مزیت را دارد، به این صورت که نمی‌توانید در سفر جاده ای فقط به یک مقصد بروید. معمولا مسافران جاده ای ترغیب می‌شوند در مقصدهای مختلفی به کاوش بپردازند. عبور از مناطق ناهموار و منظره های بکر و ناشناخته، سفرهای جاده ای را به بهترین نوع از سفر از نظر مسافران تبدیل کرده است.

 

14. سفر تنهایی

سفر انفرادی یا تنهایی

اگرچه "به زمانی برای خودم نیاز دارم" احتمالا خیلی کلیشه ای به نظر می‌رسد اما این روزها سفرهای تنهایی رو به افزایش است و یکی از بهترین نوع از سفرها محسوب می‌شود. سفر تنهایی آرامش و سکوتی که در تعطیلات به آن نیاز دارید به شما می‌دهد. این نوع از سفر برای کسانی است که می‌خواهند ارتباط عمیق تری با سفر برقرار کنند. هرکسی که تنهایی پرواز کند، سرانجام بال های محکم تری خواهد داشت!

 

15. سفر هیچ کاری انجام ندادن

سفر برای استراحت

برای کسانی که متخصص هنر هیچ کاری انجام ندادن هستند، این واقعا یک دستاورد محسوب می‌شود. برای کسانی که فکر می‌کنند زندگی کردن کشمکش و مبارزه ای هر روزه است، این نوع از سفر بهترین است. شما می‌توانید تمام روز در لباس راحت خانگی باشید، خود را از فضای مجازی و اینترنت جدا کنید، آفتاب بگیرید، بیرون بروید و از هوا لذت ببرید، کتاب بخوانید یا حتی فقط به دیوار خیره شوید!

 

چه نوع سفری مورد علاقه شماست؟ سفر بعدیتان چگونه خواهد بود؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

Christina Patrick

نویسنده : Christina Patrick

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
19360۲۰ شهریور ۱۳۹۹
دسته بندی :
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید.
2 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

مهریان
مهریانپنج شنبه بیستم شهریور ۹۹
واقعا سايت عالي داريد لذت بردم
پاسخ دهید
2 تشویق
پاسخ مدیریت مهنواز
مدیریت مهنوازپنج شنبه بیستم شهریور ۹۹
سلام همراه گرامی سپاس از توجه شما ..
0 تشویق
عطیه
عطیهپنج شنبه بیستم شهریور ۹۹
به به... آدم هوايي ميشه همين الان يکي از اين انواع رو انتخاب کنه و بره سفر. ميشه هربار که دل آدم سفر ميخواد بياد يه دور اين ليست رو نگاه کنه بفهمه دلش کدوم مدل رو ميخواد😉
پاسخ دهید
2 تشویق
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت