menusearch
mehnavaz.com

تعدد مراکز تصمیم گیری آسیب بزرگ سرمایه گذاران قم | در تاسیسات گردشگری در کشور رتبه اول را داریم

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 تعدد مراکز تصمیم گیری آسیب بزرگ سرمایه گذاران قم | در تاسیسات گردشگری در کشور رتبه اول را داریم
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم گفت ؛
تعدد مراکز تصمیم گیری آسیب بزرگ سرمایه گذاران قم | در تاسیسات گردشگری در کشور رتبه اول را داریم
مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با تاکید بر لزوم ایجاد یک واحد تصمیم گیری در این زمینه گفت : تفرق تصمیم گیری در نهایت به سرمایه گذاران آسیب می‌رساند .
7240۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، عیسی رضایی، مدیر کل میراث فرهنگی این استان، امروز دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 درجلسه ای که به مناسبت سالروز تاسیس انجمن صنفی مجتمع های گردشگری و واحدهای پذیرایی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه مشکل اصلی ما در زمینه توسعه صنعت گردشگری اعتبار و یا سرمایه گذار نیست بلکه به درون استان برمی گردد افزود : سال 83 دراستان قم 25 نقطه برای ابجاد مجتمع گردشگری شناسایی شد تعدادی از آنها عملیاتی شد ولی متاسفانه ادارات مربوطه همکاری لازم را نداشتند.

او گفت: در ایام نوروز با هماهنگی هایی که صورت گرفته بود مجتمع های گردشگری، هتل ها و هتل آپارتمان ها خدمات خوبی را به مسافران و زائران ارائه دادند که جای تشکر دارد .

مدیرکل اداره میراث فرهنگی قم، با اشاره به افزایش زیر ساخت های گردشگری قم تصریح کرد: ظرف 10سال گذشته در زمینه زیر ساخت های گردشگری رشد خوبی داشته ایم چرا که در گذشته تنها حدود 2 هزار تخت داشتیم الان این مقدار به 12هزار رسیده است و در زمینه مجتمع بین راهی هم تنها مارال وجود داشت ولی امروز چندین مجتمع بین راهی خوب وجود دارد که آبروی قم و کشور است.

رضایی با قدردانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد تاسیسات گردشگری اظهارداشت: خوشبختانه در تاسیسات گردشگری در کشور رتبه اول را داریم.

او با اشاره به ظرفیت راه های استان گفت: معتقدم راه های استان ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری است و باید به بهترین نحوه از آنها بهره ببریم.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی قم، بابیان اینکه در تاسیس مجتمع های بین راهی با تعدد و تفرق تصمیم مواجه هستیم اظهارداشت: برای گرفتن یک مجوز باید سرمایه گذار به چندین اداره رجوع کند موافقت چندین اداره را جلب کند که این مسائل سرمایه گذار را خسته می‌کند، سرمایه گذار از این دست مشکلات رنج می‌برد و آسیبش را سرمایه گذار می‌بیند .

رضایی تصریح کرد: برای افق 1404 30هزار تخت پیش بینی شده است در حال حاضر 12هزار تخت موجود است و 8هزار تخت هم در حال ساخت است و همچنین 7و 8 منطقه نمونه گردشگری احداث خواهد شد اما در حال حاضر تنها دهکده سلامت صبا وجود دارد .

مدیرکل اداره میراث فرهنگی قم،   با بیان اینکه طبق وعده ای که به استاندار قم داده ایم در سال 97 باید 2800 نفر در بخش گردشگری مشغول کار شوند و ما باید زمینه اشتغال را فراهم کنیم افزود: برای منطقه حوض سلطان، طایقان، کهک و دیر گچین سرمایه گذار انتخاب شده است که درصورت تملک عملیات عمرانی آغاز می‌شود .

رضایی با اشاره به اجرای آموزش فراگیر تاسیسات گردشگری قم توسط اداره کل گفت: خوشبختانه در موضوع آموزش فراگیر از اساتید برجسته استفاده کردیم و برای اولین بار تمامی تاسیسات گردشگری آموزش دیدند.

او با بیان اینکه در سال 96 از چهار محل به سرمایه گذاران تسهیلات پرداخت شد تصریح کرد: سرمایه گذاران می‌توانند از محل صندوق با توسعه ملی با نرخ 14و سامانه بهین یاب با نرخ 18درصد که چهار درصد آن توسط سازمان گردشگری به صورت یارانه به سرمایه گذار پرداخت می‌شود تسهیلات دریافت کنندوهمچنین از سامانه اشتغال فراگیر کارا که برای روستاییان 6درصد و برای شهری 16درصد تسهیلات ایجاد شغل دریافت کنند .

رضایی گفت: در سال 97 پیش بینی شده است 44پروژه با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد تومان به بهره برداری برسد که اتفاق خوبی است .

او با بیان اینکه بخشی از مشکلات ما عدم همکاری ادرات استان است چراکه بخشی نگری عمل می‌کنند افزود: حرم حضرت معصومه محور قم است ولی راه های دسترسی با آن درنظر گرفته نشده است و یا همچنین راه های دسترسی به هتل ها، این وظیفه شورای ترافیک است اما دراین زمینه می‌بینیم که شهرداری و شورای ترافیک دغدغه گردشگر ندارند بلکه تنها به روان بودن ترافیک و خلوت بودن مرکز شهر فکر می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه سالانه نزدیک به 25میلیون مسافر و زایر در قم تردد می‌کنند اظهارداشت: با توجه به این حجم جمعیت ورودی به شهر، به علت عدم همکاری برخی ادارات نمی‌توانیم از این ظرفیت ها برای توسعه قم استفاده کنیم .
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت