menusearch
mehnavaz.com

هنر در صنعت هتلداری | چرا نمایش هنر در هتل ها بسیار مهم است ؟

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 هنر در صنعت هتلداری | چرا نمایش هنر در هتل ها بسیار مهم است ؟

هنر در صنعت هتلداری | چرا نمایش هنر در هتل ها بسیار مهم است ؟

هنر بخشی جدایی ناپذیر از هویت هتل ها است، با مهمانان ارتباط برقرار می‌کند و به آنها امکان می‌دهد که از یک تجربه منحصر به فرد که در هیچ مکان دیگری برای آنها فراهم نیست لذت ببرند. به علاوه، اینکه چگونه یک هتل با نوآوری، هنری را در محیط داخلی خود ادغام می‌کند، در واقع می‌تواند انتخاب مشتری را تحت تاثیر قرار دهد و به آنها کمک کند یکی از مکان ها را از بین هتل های دیگر انتخاب کنند .
آیا هتل های لوکس به فضایی برای ارائه هنرهای زیبا تبدیل شده اند ؟
هنر در حال حاضر مدت هاست به بخشی از صنعت هتلداری تبدیل شده است. هتلداران اغلب مجبور بودند که استراتژی های خلاقانه ای را برای دوام هتل ها در نظر بگیرند. با قرار دادن آثار هنری جالب و جذاب در سراسر هتل، آنها یک تجربه منحصر به فرد به مشتریان خود ارائه کرده اند .
آثار هنری به ایجاد هویت یک هتل کمک می‌کند و تجربه ای زیبایی شناسانه را با ایجاد محیط الهام بخش و جذاب ایجاد می‌کنند. در حالی که مهمانسراها یا هتل های کوچکتر ترجیح می‌دهند پول خود را صرف بهره وری و امکانات اصلی محیط اقامت کنند، آثار هنری تقریبا تابعی از تجمل و طراحی هتل ها هستند .
نیاز به هنر
آثار هنری نمایشی از جامعه است ؛ زیرا آنها به عنوان عناصر کارکردی و نمادین خدمت می‌کنند. برخی ممکن است بگویند که هنر نمایانگر پیچیدگی قومیشان است، برای برخی نیز ممکن است بیشتر یک بیان فردی باشد .
به عنوان یک عنصر کاربردی، آثار هنری برای اهداف روانشناسانه و شفابخش، برای مسائل اجتماعی و حتی به عنوان یک روش ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنها مردم را به ریشه های خود و یا شرایط انسانی بیشتر ارتباط می‌دهند. هم چنین آثار هنری موجب تجربه ی کنجکاوی، حیرت و لحظات مفرح می‌شود .
ارتقای سبک هتل ها به وسیله آثار هنری
انتخاب آثار هنری برای یک هتل اغلب توسط خود هتلداران انجام می‌شود و به همین علت اغلب نشان دهنده ارزش ها و خلاقیت آنها و زمینه ایست که مایل به نمایش آن هستند. بودجه جداگانه ای برای این منظور اختصاص داده می‌شود و حتی اگر سرمایه گذاری در حیطه ی هنر محدود باشد، استراتژی های جدیدی در بازاریابی برای هتلداران به وجود می‌آورد .
استفاده از نقاشی ها، مجسمه ها و یا ترکیب های خلاقانه در هتل ها بدون تردید یک راه موثر برای اصلاح نمای آنها بدون سرمایه گذاری برای ایجاد تغییرات ساختاری است که می‌تواند گران تر و زمانبرتر باشد. هتلداران باتجربه اغلب می‌گویند تغییرات ساده در رنگ دیوارها و یا تنظیم مجدد مبلمان می‌تواند به طور چشمگیری اتاق را به اندازه یک فوت گسترش دهد. همچنین اتاق هایی که با کارهای هنری نقاشان معروف طراحی شده اند گران تر از دیگر اتاق ها هستند .
ادغام انجمن های هنری و گالری ها با هتل ها
هتل های لوکس مشهور به طور کلی توسط انجمن های هنری برای ارائه آثار هنری جدید و هیجان انگیز حمایت می‌شوند. این کمک می‌کند تا هتل ها با آخرین گرایش های دنیای هنر به روز باشند در حالی که هنرمندان مشغول نمایش استعدادهای خود بر روی بوم ها هستند ! این همکاری است که برای هر دو طرف سودمند است. همانطور که از پل موریس
، میزبان مشهور نمایشگاه های متعدد هنری بین المللی، از جمله نمایشگاه اسلحه در نیویورک، نقل شده است : « هتل ها واقعا نمی‌توانند بیش از این عکس های چاپ شده از حیوانات بر روی دیوار های هتل استفاده کنند. بنابراین آنها برای کمک نیاز به ورود به جوامع هنری دارند. »
هتل هنری جونز - استرالیا
هتل هنری جونز - استرالیا
مشاوران هنری مستقل و طراحان داخلی نیز اغلب به وسیله آخرین همکاریشان با هتل ها شناخته می‌شوند. آنها نه تنها به تشخیص ظاهر دارایی ها کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند هنر را از بهترین منابع و استعدادها گزینش کرده و به بهترین نحو خریداری کنند. هتلداران با کمک طراحان و مشاوران داخلی قادر به دستیابی به خلاقیت های جدید هستند .
هتل هایی که به طرز زیرکانه ای با هنر آمیخته شده اند
در این زمان، هنر بیش از اینکه صرفا یک عنصر تزیینی و یا بخشی از دیزاین یک هتل باشد، به امری بنیادی برای هتل ها تبدیل شذه است. در نتیجه، هتلداران آموخته اند در خارج از چارچوب ها فکر کنند و هنر را به هر شکل غیرقابل پیش بینی و غیر معمول که ممکن باشد به کار ببرند .
به عنوان مثال، اتاق معمولی در هتل تامپسون
در منهتن، دارای یک چادر صنعتی شیک با ستون های بتونی و پنجره های کف تا پنجره های سقف است. اما چیزی که واقعا چشم شما را در اتاق میگیرد اثر هنری است که بالای تخت آویزان است. یک جعبه نور غول پیکر که در آن یک عکس از یک درخت از مجموعه "سیب و زیتون" عکاسی به نام لی فرندلندر وجود دارد. علاوه بر اینکه به عنوان چیزی که روی دیوار نصب شود بسیار چشمگیر است، مکمل فضای کلی و چیدمان اتاق نیز هست .
در دهه گذشته هتل هایی مانند وینن لاس وگاس
، چمبرز در مینیاپولیس، ساگامور در ساحل میامی و هتل گرند بوهمیان در اورلاندو همه مجموعه های وسیعی از آثار هنری را نمایش داده اند. هتل گرمرسی پارک پس از مرمت، آثار هنری با کیفیت بالارا در معرض دید قرار داده است. من این را به شدت ستایش می‌کنم!.
            هتل گرمرسی پارک در نیویورک امریکا​
هتل گرمرسی پارک در نیویورک امریکا​ 
لوینت شاو، هنرمند سبک انتزاعی، مجموعه ای از هشت بوم صاف بافت دار به اندازه هشت فوت را نقاشی کرد که در لابی و رستوران هتل وایرون در لاس وگاس است. امروز، آثار هنری جذاب ترین کیفیت هتل محسوب می‌شوند. از هتل های دیگر دارای آثار هنری معروف میتوان از هتل آس در نیویورک با چهار محور هنری نام برد. هتل پد در نیویورک همچنین از هنر بدون قاب بهره می‌برد. جی. ام. ریزی هنرمند، صحنه های شهر و اشکال انتزاعی را به طور مستقیم روی دیوارهای لابی و راهروها نقاشی کرده است .
اکثر هتل ها افرادی را مامور می‌کنند تا آثار هنری را برای هتل انتخاب کنند که عناصر شهر را در داخل هتل ها بیاورد. در برخی موارد، آنها یک پیشینه بصری از همسایه در حال پیشرفت تهیه می‌کنند. به عنوان مثال در میامی جنوبی، صاحب هتل، مایکل اچنباوم، یک هنرمند چند رسانه ای مستقر در لندن به نام دبورا اندرسون را مامور کرد تا عکس هایی از معماری آرت دکو در منطقه و همچنین مدل های خالکوبی با پوشش مرسوم دهه پنجاه تهیه کند. عکاس در نهایت 300 عکس گردآوری کرد که 2800 نسخه از آنها در سراسر جنوب گانوسوورت چاپ شد .
هنر در هتل های هندی
شاید شما تعجب کنید که هند در ترکیب هنر و صنعت هتلداری چگونه است، ما هم نمونه های چشمگیر خودمان را داریم. چرا که نه! هندی ها در هنر شهره هستند و برخی از زیباترین نمونه های معماری در جهان را دارند. پس جا دارد که به هیچ وجه از نمایش استعدادهای هنری بر روی دیوارهای هتل هایمان عقب نمانیم!
به عنوان مثال، کاخ فلکنما در حیدرآباد را ببینید. این هتل در سرزمینهایی که به خاطر احساسات خلاقانه نظام ها معروف است، به درستی میراث دار پیشنیان است. سقف های فرفوژه، مبلمان حک شده و لوسترهای ونیزی، هنر را در جاه طلبی به نمایش می‌گذارند. کتابخانه در هتل، دارای 6000 کتاب و یک نسخه از قلعه ویندزور در انگلستان است. شما آزادانه می‌توانید به همراه با مورخ هتل، که شما را با داستان های تاریخی به سفری در زمان گذشته می‌برد از کاخ فلکنما بازدید کنید .
قصر فلکنما
با این حال، نام دیگری که به خاطرم می‌رسد، آی تی سی موریا در پایتخت هند است. به محض ورود به لابی هتل، با دیدن منظره ای از کریشن خانا به نام «صفوف عظیم» مورد خوشامد گویی واقع می‌شوید! یک تصویر غنی از زندگی پر جنب و جوش در هند. اما تجربه هنری شما اینجا پایان نمی‌یابد. نمونه های پراکنده دیگری نیز در اطراف هتل وجود دارد، از جمله نقاشی "گاو در منظره" اثر طیب مهتا و اثر ای آر راماچاندران با نام «پس از جنگ کالینگا» که مجسمه ایست از آشوکا با کتیبه ی ضد جنگش در دیواناگری .
              نقاشی دیواری صفوف عظیم در لابی هتل آی تی سی موریا کشور هند
نقاشی دیواری صفوف عظیم در لابی هتل آی تی سی موریا کشور هند
نمونه های نمایشگاه های درخشان هنر در هتل ها تمامی ندارند. هنر برای هویت و وجود خود آنها اهمیت دارد. برای هنرمندان این در حقیقت فرصتی است تا نقاشی هایشان را روی دیوارهای هتل های معروف بیاویزند. مساله هنر در هتل ها این است که آنها را به مکان های آرمانی تبدیل میکند که مردم می‌خواهند تعطیلات خود را در آنجا صرف کنند. و در بسیاری از موارد، بخشی ذاتی از خاطراتی است که یک مسافر بعد از سفر با خود به همراه می‌برد.
 
توضیحات
1- Paul Morris - هنرمند نیویورکی، متخصص در عکاسی و طراحی گرافیکی
2- Thompson Hotels – گروه هتل های زنجیره ای تامپسون دارای هتل های بوتیک و لوکس
3- Lee Friedlander’s - عکاس و هنرمند آمریکایی در دهه های 1960 و 1970
4- Wynn Las Vegas Hotel – هتل پنج ستاره واقع در لاس وگاس، امریکا
5- Chambers Hotel – هتل چهار ستاره واقع در نیویورک، امریکا
6- the Sagamore Hotel – هتل چهار ستاره واقع در ساحل میامی، امریکا
7- Grand Bohemian Hotel – هتل چهار ستاره واقع در شهر ارلندو، امریکا
8- Gramercy Park Hotel – هتل پنج ستاره واقع در نیویورک، امریکا
9- Lynette Shaw – هنرمند و نقاش سبک انتزاعی
10- Wyvern Hotel
11- Ace Hotel – هتل چهار ستاره واقع در نیویورک، امریکا
12- Pod Hotel – هتل سه ستاره در نیویورک، امریکا
13- J. M. Rizzi – هنرمند و نقاش سبک اکسپرسیونیسم در نیویورک، متولد 1975
14-Michael Achenbaum – بنیانگذار و رئیس گروه هتل های Gansevoort
15- Deborah Anderson- موسیقیدان و عکاس متولد 1970
16- Art Deco - آرت دکو یا هنر تزئینی نوعی جنبش هنری است که در مدت زمانی ما بین دو جنگ جهانی اول و دوم آغاز شد و برگرفته از سبک مدرنیسم است و در زمینه های مختلف طراحی هنری از جمله معماری شکل گرفت. آرت دکو رگه هایی از نگاه به فرهنگ گذشته را در خود جای می‌دهد و در کنار تمایل به مدرنیته گاهی المان های سنتی را نیز در دل خود به همراه دارد و به عرصه ظهور درمی آورد.
17- Falaknuma Palace- کاخی است با شکوه و قدیمی که در منطقه قدیمی در شهر حیدر آباد هند در بالای تپهای بلند قرار دارد. این قصر در سال ۱۸۵۰م توسط اقبالالدوله نخست وزیر میر محبوب علی شاه نظام ششم سلطنت آصف جاهی جهت اقامت شخصی وی بنا گردید اما در روز افتتاح این قصر، بنای مذکور نظر شاه را جلب نموده و وی دستور خریداری آن را صادر مینماید. این قصر دارای ۳۰۰ اتاق بزرگ و سالنهای مختلف است.
18- Nizams- سلسله نظام حیدر آباد یا سلاطین آصفیه از سلسله های جکومتی در حیدر آباد در کشور هندوستان است. شهریاران این سلسله به عنوان نظام مخفف نظام الملک از قرن 17 تا 19 میلادی حکومت کردند. این سلاطین علاقه زیادی به فرهنگ و هنر داشتند و وجود معادن متعدد سنگهای قیمتی در این ناحیه ثروت بیحسابی را در اختیار حکومت نظام در حیدرآباد قرار داد تا به راحتی بتوانند مشوق و حامی هنرمندان و دانشمندان باشند.
19- ITC Maurya Hotel- هتل لوکس پنج ستاره واقع در دهلی نو، هند
20- Krishen Khanna- از هنرمندان و نقاشان بزرگ و معروف هندی متولد 1925. وی موفق به دریافت جوایز متعدد و معتبر هندی از جمله جایزه پادما شری در سال 1990 و جایزه پادما بهوشان در سال 2011 شده است.
21- Tyeb Mehta- از نقاشان معروف هندی متولد 1925
22- A Ramachandran- نقاش هندی متولد 1935. وی در سال 2005 موفق به دریافت جایزه ارزشمند پادما بهوشان به پاس خدماتش ازطرف دولت هند شد.
23- Ashoka- آشوکا از سال ۲۷۳ تا ۲۳۲ پیش از زایش مسیح در هند فرمانروایی کرد. وی در جوانی خویی خشن داشت و به آشوکای درنده معروف بود اما پس از آن خوی وی برگشت، به کیش بودایی گروید و همهٔ زندگی خود را وقف تحققِ عملیِ اصول آن نمود.
24- Devanagri- یک خط هجانگاری است که به آن «ناگاری» هم گفته میشود و اصلیترین خطی است که برای نوشتن زبانهای هندی، مراتی و نپالی به کار میرود. این خط از سدهٔ ۱۹ به رایجترین خط برای نوشتن زبان سانسکریت تبدیل شد.


 استفاده از مطالب اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نیست

منبع :
Ram Gupta

نویسنده : Ram Gupta

Ram Gupta یک هتلدار حرفه ای با بیش از چهار دهه تجربه در هند، شرق دور، خاورمیانه و اروپا است.

عطیه اکبری

مترجم : عطیه اکبری

اطلاعات این مطلب
21040۱ بهمن ۱۳۹۶
دسته بندی :
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید.
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت