menusearch
mehnavaz.com

گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه‌‌‌‌های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم خبر داد :
گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم گفت : با رایزنی و تمهیدات صورت گرفته با استاندار، گنبد نمکی قم برای ایجاد سایت گردشگری به زودی به اداره میراث‌ استان واگذار می‌شود .
5160۲۷ فروردین ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، عیسی رضایی، مدیرکل این استان امروز دوشنبه ۲۷ فروردین با اعلام این خبر افرود : با مطالعات انجام شده میزان اعتبار و ظرفیت ها به زودی مشخص می‌گردد و این اثر گرانقدر تبدیل به سایت گردشگری می‌شود تا در اختیار علاقه مندان به طبیعت گردی قرار بگیرد .

او افزود : گنبد نمکی قم تنها گنبد نمکی متقارن ایران محسوب می‌شود، زیبایی و تنوع رنگ و قندیل هایی که در این گنبد وجود دارد تا کنون گردشگرهایی زیادی را به این شهر کشانده است چرا که یکی از   ۲۰ گنبد نمکی پر جاذبه طبیعی کشورمان محسوب می‌شود .

او ادامه داد : یکی از دغدغه‌‌‌‌های ما در زمینه حضور گردشگری این است که در شهر ماندگاری ندارند در حالی که اگر جاذبه‌‌‌‌های گردشگری گنبد نمکی معرفی شود بی شک گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این شهر خواهند آمد .

مدیر کل میراث فرهنگی قم با تاکید بر لزوم محافظت از این پتانسیل گردشگری قم گفت : باید میراث فرهنگی قم مدیریت گنبد نمکی را برعهده بگیرد تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی، بتوان به نحو مطلوب از این مکان بهره برداری کرد .

او افزود : خوشبختانه در گفتگویی که با سید مهدی صادقی، استاندار محترم قم درباره گنبد نمک داشته ایم نگاه مثبتی به استفاده از این ظرفیت در جهت توسعه رونق گردشگری داشتند تا این جاذبه گردشگری منحصر به فرد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذار شود .
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت