menusearch
mehnavaz.com

کاروانسرای یام مرند با کالا‌‌‌‌های تماما ایرانی تجهیز می‌شود

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه‌‌‌‌های گردشگری استان ها است
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 کاروانسرای یام مرند با کالا‌‌‌‌های تماما ایرانی تجهیز می‌شود
مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء بنا‌‌‌‌های تاریخی خبر داد :
کاروانسرای یام مرند با کالا‌‌‌‌های تماما ایرانی تجهیز می‌شود
مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت : کاروانسرای یام مرند استان آذربایجان شرقی که مراحل تجهیز آن با اتکا به کالا‌‌‌‌های تماما ایرانی به اتمام رسیده است در یک قدمی افتتاح رسمی قرار دارد .
5110۲۷ فروردین ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز به نقل از روابط‌ عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور، علی کاظمی مدیر سرمایه گذاری صندوق احیای بنا‌‌‌‌های تاریخی امروز دوشنبه 27 فروردین 97 در همین راستا افزود : روز گذشته بازدید‌‌‌‌های میدانی از بهره برداری آزمایش این کاروانسرا به عمل آمده و با توجه به مذاکرات انجام شده با بهره بردار، طی هفته‌‌‌‌های آتی به بهره برداری رسمی خواهد رسید .

کاظمی، تصریح کرد : کاروانسرای یام در 35 کیلومتری جاده تبریز به مرند واقع شده و مدت قرارداد آن 20 سال است که از این مدت 23 ماه به عنوان مدت زمان مرمت بوده، 18 سال نیز برای بهره برداری از بنا اختصاص یافته است .

وی خاطر نشان کرد : هم اکنون عملیات تجهیز کاروانسرای پیام به اتمام رسیده و کاربری این مجموعه کاربری اقامتی پذیرایی با 21 اتاق و فضای پذیرایی با ظرفیت 300 نفر خواهد بود و پس از آغاز عملیات بهره برداری مجموعه یاد شده ظرفیت مرکزیت رویداد‌‌‌‌های فرهنگی را خواهد داشت .

گفتنی است از جمله مزیت‌‌‌‌های این بنا قرار گیری آن در محور مواصلاتی شرق به غرب ایران و واقع شدن در جاده ابریشم و مسیر پیوستن ایران به ترکیه و اروپا است .

در فضای پیرامون این کاروانسرا پیست اسکی «یام» قرار می‌گیرد که این پیست هم اکنون در حال تجهیز و آماده سازی است .
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت