menusearch
mehnavaz.com

مهارت های سفر | 25 راهنمایی سفر پس از ده سال سفر در دنیا

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 مهارت های سفر | 25 راهنمایی سفر پس از ده سال سفر در دنیا

مهارت های سفر | 25 راهنمایی سفر پس از ده سال سفر در دنیا

انعطاف پذیر باشید
ما همیشه برای تاخیر هایی که اتفاق می‌افتد آمادگی و برنامه ریزی داریم و سعی می‌کنیم از چیز هایی که به ناچار خراب می‌شوند یا اشتباه صورت می‌گیرند ناراحت نشویم. صبر در هنگام سفر بسیار مهم است .

تهیه لیست
حدود یک هفته قبل از هر سفر، من از چیز هایی که نمی‌خواهم فراموش کنم لیستی تهیه می‌کنم ( این ها را اگر یادداشت نکنم فراموش می‌کنم ) من یاد گرفته ام وقتی چیزی در ذهنم است نیاز دارم آن را یادداشت کنم .

اصطلاحات رایج زبان محلی شهر و کشوری که به آن سفر می‌کنید را بدانید
دانستن کلمات ساده ای مانند « لطفا »، « متشکرم » و « متاسفم » در زبان محلی جایی که بدان سفر می‌کنید بسیار به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید لیستی از کلمات و جملاتی که بیشتر به آن نیاز دارید را همراه داشته باشید .

باطری اضافه برای دوربین عکاسی را فراموش نکنید
آیا تا بحال پیش آمده که موقعیت عکاسی از صحنه زیبایی از غروب خورشید را بدست آورید اما متوجه شوید که باطری دوربینتان تمام شده است ؟ من سعی می‌کنم در تمامی سفرهایم حداقل سه باطری اضافی همراه داشته باشم تا این موقعیت های عالی را از دست ندهم .

همیشه پارچه ای بزرگ همراه خود داشته باشید
این پارچه می‌تواند در زمانی که شما سردتان است به عنوان یک بالاپوش، یک حوله، پرده، روانداز یا زیرانداز، به عنوان لباس مانند دامن و یا ده ها روش و کارایی دیگر استفاده شود .

تهیه فتوکپی از اسناد مهم
من در اوایل بیست سالگی ام در مورد نگه داشتن یک کپی از گذرنامه در جایی غیر از مکانی که گذرنامه واقعیم قرار داشت خیلی خوب عمل می‌کردم اما بعد ها تنبل شدم .
به تازگی یکی از دوستانم گذرنامه اش را در فرودگاه گم کرد. به او گفته شد اگر یک کپی و عکس از گذرنامه اش همراه داشت به او اجازه سفر داده می‌شد، از آنجاییکه نداشت مجبور به پرداخت 2000 دلار و معطلی یک هفته ای شد. من الان همیشه یک کپی همراه خود دارم .

همیشه بیمه سفر خریداری کنید
یک اتفاق ناگوار که نیاز به اورژانس پزشکی داشته باشد می‌تواند تمام پس انداز شما برای سفر را از بین ببرد و یا حتی بدتر. قبل از سفر مطمئن شوید که بیمه سفر دارید .

لباس زیر اضافی
لباس های زیر کوچک هستند و جای کمی می‌گیرند، همیشه مناسب است که چند جفت از‌ آنها را برای شرایط اورژانسی همراه داشته باشید. یکی از خوبی هایشان خشک شدن سریع آن هاست بنابراین می‌توانید‌ آنها را در سفر یا جاده بشویید .

لباس ها و وسایل مورد نیاز سفرتان را از قبل برنامه ریزی کنید
من تنبلم و وسایلم را لحظه آخر می‌بندم. به همین دلیل در بیشتر سفر ها، خسته می‌شوم از اینک همه لباس هایم یا سیاه هستند یا سفید و وسایل مورد نیازم را به درستی همراه خود نیاوردم. وقتی به عکس های خودم در سفر های گذشته نگاه می‌کنم می‌گویم کاش تلاش و دقت بیشتری برای بسته بندی وسایلم می‌کردم .

وسایل الکتریکی، دارو ها، مسواک و یک جفت لباس زیر اضافی را در ساک دستی خود قرار دهید
چند چیز مهم را باید همیشه در ساک دستی خود داشته باشید. اگر به منطقه ساحلی می‌روید لباس شنا نمونه خوبیست. اگر چمدانتان در طول سفر یا تزانزیت به هر دلیلی گم شود شما می‌توانید بیشتر این چیز ها را بخرید اما داشتن‌ آنها در ساک دستی به شما در صرفه جویی پول و وقت کمک می‌کند .

در مورد قیمت قبل از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اطلاع کسب کنید
ایده خیلی خوبیست که قبل از سوار شدن به اتوبوس، قطار شهری یا هر نوع وسایل حمل و نقل عمومی در مورد قیمت آن بپرسید تا بعد از سوار شدن به مشکل نخورید .

کرم مرطوب کننده در ساک دستی خود همراه داشته باشید
من از دو سمت محفظه لنز چشم برای نگهداری کرم مرطوب کننده استفاده می‌کنم و همراه خودم دارم چون در دستشویی و کابین هواپیما فوق العاده خشک است و‌ آنها به ندرت کرم و لوسیون دارند .

شماره اتاق و آدرس هتل خود را در گوشی همراه خود ذخیره داشته باشید
من تنها کسی هستم که شماره اتاق و آدرس هتلم را فراموش می‌کنم ؟ کسانی دیگر نیز مثل من وجود دارند .

داخل هواپیما در حالت عادی باشید
من می‌دانم که استفاده از نوشیدنی های الکلی در ارتفاع 3000 پایی سرگرم کننده است اما باعث می‌شود آب بدنتان از دست رفته و پوستتان خشک شود. به خصوص در پرواز های مسافت های طولانی سعی کنید آب بدنتان را از دست ندهید .

از مردم محلی سوال کنید
ما همیشه از مردم محلی درباره بهترین رستوران ها، نقاط دیدنی و جذاب، بهترین کافی شاپ ها و غیره سوال می‌کنیم. در غیر این صورت برخی رستوران های جالبی که به من معرفی می‌کنند هیچ وقت نمی‌توانستند اولین انتخابم باشند .

در استفاده از اینترنت رایگان مکان های عمومی مراقب باشید
من همیشه سعی می‌کنم با استفاده از اینترنت رایگان مکان های عمومی مانند فرودگاه وارد حساب های بانکی ام نشوم و یا هر گونه کلمه عبوری را وارد نکنم .

در خوردن و آشامیدن غذا ها و نوشیدنی های محلی احتیاط کنید
تنها به صرف اینکه افراد محلی از این غذا ها و نوشیدنی ها استفاده کرده و مشکلی ندارند گارد خود را پایین نیاورید، ممکن است با توجه به شرایط زیستی و محیطی‌ آنها برایشان مناسب بوده اما با شما سازگار نباشد .

کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید
این کرم ها را هر روز استفاده می‌کنیم اما استفاده از‌ آنها در سفر بسیار مهم است .

عکس های زیادی بگیرید
آن ها می‌توانند بهترین سوغات برای شما باشند .

ذهن خود را باز نگه دارید و با دید بسته فکر نکنید
در مورد آداب و رسوم دیگران قضاوت نکنید. شما یک بازدید کننده اید. نسبت به‌ آنها با احترام رفتار کنید .

بدون برنامه اتاق خود را ترک کنید
تمام زمان سفر خود را از قبل برنامه ریزی نکنید. آن لحظات برنامه ریزی نشده می‌تواند بهترین خاطرات سفر شما را بسازد .

کسی را در خانه و شهر خود داشته باشید که از برنامه سفر شما اطلاع داشته باشد
این موضوع به خصوص در سفر های انفرادی بسیار مهم است تا اگر اتفاقی برای شما افتاد کسی از برنامه شما با خبر باشد. هر چند مهم نیست سفر شما انفرادی بوده و یا هر چند نفری که با هم سفر می‌کنید باز هم این موضوع ایده خیلی خوبیست .

وسایل شخصی خود را دو قسمت کنید
وقتی من و همسرم اسکات با هم سفر می‌کنیم، ما وسایل شخصی هر کداممان را با هم مخلوط کرده و در چمدان هایمان قرار می‌دهیم ( با فرض اینکه بیش از یک چمدان داشته باشیم ) به این ترتیب اگر چمدان یکی از ما گم شد هر دو هنوز برخی از وسایل شخصیمان را داریم .

کل پول و منابع مالی خود را از پول دم دستی جدا نگه دارید
هیچ گاه تمام پول نقد و کارت های اعتباری خود را یکجا نگهداری نکنید. من معمولا کمی پول نقد و کارت اعتباری اضافی را در کیفی جدا از کیفی که پول و کارت اعتباری دم دستی خود را نگه می‌دارم، پنهان می‌کنم .

وسایل ضروری کمک های اولیه را همراه داشته باشید
ما بسته ای کوچک از کمک های اولیه شامل آسپرین، باند، داروی سرماخوردگی، قطره سرفه، داروی ضد آلرژی، داروی اسهال، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت در زخم و خراش و چیز های دیگری که در سفر نیاز است و در مواقع اورژانسی دسترسی به‌ آنها ساده نیست را همراه خود داریم .

شما هم می‌توانید تجربیات و مهارت هایی که از سفر کسب کرده اید را در قسمت نظرات نوشته تا مجموعه‌ آنها در مطلبی به نام هر کس قرار گیرد.​​


 استفاده از مطالب اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نیست

منبع :
Christy Woodrow

نویسنده : Christy Woodrow

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
22930۲ دی ۱۳۹۶
دسته بندی :
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید.
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت