menusearch
mehnavaz.com

در سال 97 هر ماه دو بنای تاریخی به بهره‌برداری می‌رسد

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه‌‌‌‌های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 در سال 97 هر ماه دو بنای تاریخی به بهره‌برداری می‌رسد
مونسان در مراسم افتتاح مجتمع اقامتی هتل‌کاروانسرای یام ؛
در سال 97 هر ماه دو بنای تاریخی به بهره‌برداری می‌رسد
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت : 70 بنای تاریخی با اعتبار یک‌هزارمیلیارد ریال در 26 استان در حال مرمت است و بنا داریم با همکاری و تلاش صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی در سال 97 هر ماه دو پروژه را به بهره‌برداری برسانیم .
5710۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسن روحانی رئیس‌جمهوری سه پروژه بزرگ میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را در آذربایجان شرقی به‌صورت ویدئوکنفرانس هم‌زمان افتتاح کرد.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم افتتاح مجتمع اقامتی هتل‌کاروانسرای یام، خانه ایرانی و موزه صدا در محل هتل‌کاروانسرای یام گفت: «امروز شاهد افتتاح هتل‌کاروانسرای یام در منطقه مرند در دامنه کوه‌‌‌‌‌های میشو هستیم. این کاروانسرای تاریخی کاملاً تخریب شده بود و از روی تصاویر موجود احیا و مرمت شده است.»

او با بیان این‌که این پروژه به‌صورت مشارکتی از سوی صندوق احیا و بخش خصوصی انجام شد، میزان سرمایه‌گذاری این پروژه را 75 میلیارد ریال عنوان کرد که در معماری آن از سازه‌‌‌‌‌های ایرانی و صنایع‌دستی ایرانی استفاده شده است.

معاون رئیس‌جمهوری بیان کرد: «سال گذشته دستوری صادر کردیم تا در تمام پروژه‌‌‌‌‌های مشارکتی با سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای تجهیزات داخلی هتل‌ها از صنایع‌دستی ایرانی استفاده شود تا از هنرمندان این رشته و کالای ایرانی حمایت صورت گیرد.»

او افزود: «آذربایجان شرقی دارای 67 هتل و هتل‌آپارتمان، 73 میهمان‌پذیر است و هم‌اکنون 8400 تخت در استان فعال است. همچنین 28 هتل در حال ساخت در این استان وجود دارد و موافقت اصولی 25 هتل نیز صادر شده است که با تکمیل این پروژه‌ها تا پایان دولت دوازدهم ظرفیت اقامتی به 13هزار و 100 تخت می‌رسد و ظرفیت اقامتی این استان به 64درصد رشد خواهد داشت.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، خاطرنشان کرد: «70 بنای تاریخی با اعتبار یک‌هزارمیلیارد ریال در 26 استان در حال مرمت است و بنا داریم با همکاری و تلاش صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی در سال 97 هر ماه دو پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.»

مونسان درباره دیگر پروژه افتتاح‌شده یعنی «خانه ایرانی» گفت: «از سال 96 به‌منظور بازاریابی و حمایت از صنایع‌دستی طرحی را در قالب خانه ایرانی مهیا کردیم. این طرح مردم را تشویق می‌کند تا از صنایع‌دستی برای تجهیز خانه‌‌‌‌‌های خود استفاده کند. در هر استان ایجاد یک "خانه ایرانی" را در دستور کار داریم و با توسعه این طرح می‌توان بازار خوبی برای صنایع‌دستی ایرانی ایجاد کرد. امروز نیز اولین نمونه الگویی خانه ایرانی در یکی از خانه‌‌‌‌‌های تاریخی آذربایجان شرقی در شهر تبریز آماده بهره‌برداری است.»

او همچنین درباره پروژه موزه صدا، گفت: «یکی از خانه‌‌‌‌‌های تاریخی تبریز نیز با ادوات موسیقی ایرانی به‌عنوان موزه صدا تجهیز شده است این موزه در راستای توسعه ظرفیت موزه‌ای آذربایجان شرقی و جاذبه‌‌‌‌‌های این استان و شهر تبریز امروز به بهره‌برداری می‌رسد.»

در پایان صحبت‌‌‌‌‌های رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، حسن روحانی رئیس‌جمهوری با بیان «با عنایت حق و با توجه به ایام مبارک ماه پربرکت شعبان بهره‌برداری از هتل کاروانسرای یام مرند و همچنین خانه ایرانی و موزه صدا را آغاز فرمایید. علی برکت الله» دستور افتتاح این سه پروژه را صادر کرد.
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت