menusearch
mehnavaz.com

تثبیت مالکیت سازمان میراث فرهنگی بر زمین های تله کابین توچال

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها می باشد
مهنواز ، مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 تثبیت مالکیت سازمان میراث فرهنگی بر زمین های تله کابین توچال
معاون سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد ؛
تثبیت مالکیت سازمان میراث فرهنگی بر زمین های تله کابین توچال
معاون امور مجلس ، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از تثبیت مالکیت این سازمان بر زمین های تله کابین توچال خبر داد .
3550۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز ، حسین تاجیک در گفتگو با خبرنگار مهر از ملاقات نزدیک به ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس با رییس سازمان میراث فرهنگی  خبر داد و افزود: اعتقاد داریم که برای پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیاز به ایجاد قانون به عنوان ریل اصلی حرکت توسعه در کشور است و در این راه ارتباط و تعامل نزدیک با نمایندگان مجلس بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی افزود: این تعداد دیدارهای نمایندگان علاوه بر دیدارهایی است که  در قالب فراکسیون ها ،کمیسیون ها و مجمع نمایندگان استان ها انجام شده است.

تاجیک اضافه کرد: در این دیدارها گزارش عملکرد سازمان به نمایندگان محترم ارائه می شود و آنان در جریان برنامه ها و چالش ها قرار می گیرند و این امر می تواند در حل معضلات و مشکلات پیش رو بسیار موثر باشد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به طرح «حمایت از احیا و مرمت بافت‌های فرهنگی‌تاریخی و توانمندسازی ساکنان و مالکان آن‌ها» در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: این طرح تاثیر بسزایی در خصوص احیاء و مرمت بافت های فرهنگی و تاریخی کشور خواهد داشت و اعتقاد داریم با تصویب نهایی آن می توان شاهد بالندگی بیش از پیش در این اماکن باشیم.

وی ادامه داد: باید ساکنان و مالکان بافت های فرهنگی و تاریخی توانمندسازی شوند، تا از این طریق شاهد پویایی بیش از پیش در این بافت ها و ابنیه موجود باشیم.

تاجیک بر حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی به عنوان یکی از شاخه های حمایت از تولید کننده ایرانی و کالای ایرانی تاکید کرد و گفت: طرحی به همین نام  در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده که با تشکیل کمیته ای در سازمان  پیگیر تهیه و تصویب آئین نامه اجرائی آن هستیم.

وی در خصوص اقدامات انجام شده معاونت امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در استان تهران، به پیگیری و شرکت در نشست کمیسیون مستندسازی ریاست جمهوری در خصوص تثبیت مالکیت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر زمین‌های تله‌کابین «توچال» اشاره کرد و گفت: احساس می کنم، با تعامل و همکاری همه دستگاه ها و ادارات در استان تهران می توان شاهد رشد بیش از پیش صنعت گردشگری در استان تهران باشیم و در این راه دست یکایک دلسوزان ، فرهیختگان و بخش خصوصی را می فشاریم.

تاجیک تهران را ام القرای ایران اسلامی و ویترین کشور خواند و وجود تاسیسات گردشگری مناسب و در خور شان کشورمان در تهران را سبب افزایش و جذب سرمایه گذار در این حوزه دانست.

وی در ادامه به مشکل نامناسب بودن ساختمان  اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اشاره کرده و پیگیری جهت حل این مشکل را از برنامه های آتی معاونت حقوقی،مجلس و امور استان ها دانست.
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی ، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند .
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت