menusearch
mehnavaz.com

باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
مونسان در دیدار با قائم‌مقام وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه تأکید کرد ؛
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با قائم‌مقام وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه دیدار و در ارتباط با توسعه گردشگری بین دو کشور ایران و ترکیه گفت‌وگو کرد .
8690۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
به گزارش مهنواز به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با عمر ای‌سو قائم‌مقام وزیر گردشگری ترکیه گفت: «امیدوارم رویداد ”تبریز2018“ باعث شود که گردشگران بیشتری از ترکیه به ایران و شهر تبریز سفر کنند. تقاضا دارم شما نیز در کشور خود بر روی این مسئله تأکید داشته باشید.»

او افزود: «پیرو دو دیداری که با وزیر گردشگری ترکیه داشتم قرار شد اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی ازسوی ترکیه در ایران و از سوی ایران در ترکیه در دستور کار قرار گیرد. همچنین تأکید شد که کمیته‌های فنی مشترک دو کشور فعال‌تر شوند.»

معاون رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «این مسئله همیشه ازسوی مسئولان نظام جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی طرح می‌شود که چرا شمار بالایی از ایرانیان به ترکیه سفر می‌کنند اما با وجود جاذبه‌های بی‌نظیر تاریخی و طبیعی ایران، گردشگران کمی از ترکیه به ایران می‌آیند. باید این تبادل گردشگر تا حدی به موازنه برسد.»

او تأکید کرد: «باید اینفوتورهایی از ترکیه به مقصد ایران تعریف شود تا تورگردانان و فعالان این حوزه بیشتر با جاذبه‌های گردشگری ایران آشنا شوند زیرا ایران جاذبه‌های زیادی برای گردشگران ترکیه‌ای دارد.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اینکه جذابیت‌هایی نظیر جذابیت‌های کشور ترکیه را کشورهای دیگری در نزدیکی ایران نظیر ارمنستان، گرجستان و آذربایجان نیز دارند گفت: «دولتمردان و مسئولان جمهوری اسلامی ایران همواره با تأکید بر روابط خوب ایران و ترکیه از این کشور به‌عنوان کشور دوست و همسایه یاد کرده‌اند و به‌دنبال تغییر مقصد گردشگری مردم ایران از ترکیه به کشورهای یادنشده نبوده‌اند. همین امر باعث شده که ذهنیت مردم نسبت به کشور ترکیه خوب باشد و سفرها به این کشور توسعه پیدا کند. شما نیز اگر اقدام مشابهی انجام دهید میزان سفر مردم ترکیه به ایران افزایش خواهد یافت و به‌موجب آن گردشگری بین دو کشور توسعه پیدا می‌کند.»

او بیان کرد: «توافق‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مربوط به سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میان کشور ایران و ترکیه صورت گرفته اما متأسفانه بسیاری از آن‌ها عملی نشده است.»

قائم‌مقام وزیر گردشگری ترکیه نیز در این دیدار گفت: «رویداد "تبریز2018" رویداد بسیار موفقی است، امیدوارم "تبریز2018" برای تبریز آورده‌های بسیاری در حوزه گردشگری به‌همراه داشته باشد.»

او با اشاره به روابط خوب میان دو کشور گفت: «مردم ترکیه بیشتر با شهرهای تبریز، اصفهان، شیراز و تهران آشنا هستند. ما سفر به ایران و تشویق مردم ترکیه برای سفر به ایران را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا بتوان میزان تبادل گردشگر بین دو کشور را به موازنه رساند. ما تلاش می‌کنیم ایران را هر چه بهتر و بیشتر به مردم کشور خود معرفی کنیم.»

قائم‌مقام وزیر گردشگری ترکیه تصریح کرد: «تورکیش ایرلاینز مجله شماره جولای 2018 خود را که بین مسافران توزیع می‌شود به تبریز و معرفی این شهر اختصاص داده است، این مجله در 290هزار نسخه چاپ و توزیع می‌شود و می‌تواند ظرفیت خوبی برای معرفی تبریز به مردم سایر کشورها باشد.»

او با بیان این‌که ترکیه علاقه‌مند است تجربیات خود در حوزه گردشگری را در اختیار ایران قرار دهد بر لزوم مشارکت سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ایران تأکید کرد.

قائم‌مقام وزیر گردشگری ترکیه ادامه داد: «با توجه به روابط بسیار خوبی که بین رؤسای دولت دو کشور وجود دارد، اگر از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استفاده شود می‌توان به نتایج خوبی در این حوزه دست پیدا کرد.»

او افزود: «کشور ایران دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری است و مردم کشور ما باید با این زیبایی‌ها و ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی آشنا شوند، اگر کشور و جاذبه‌های ایران را در ترکیه تبلیغ کنید و مردم با این جاذبه‌ها آشنا شوند میزان سفر مردم ترکیه به ایران افزایش خواهد یافت.»

این دیدار با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری، فائزه بهزادنژاد سرپرست دفتر امور بین‌الملل سازمان میراث‌فرهنگی و مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی برگزار شد.
نظرات کاربران
* متن پیام
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت