menusearch
mehnavaz.com

عجیب ترین غذا‌‌‌‌های دنیا

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه‌‌‌‌های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
غذا و نوشیدنی
غذا و نوشیدنی

عجیب ترین غذا‌‌‌‌های دنیا

۱۴۰۰/۵/۱۹ سه شنبه
(0)
(0)
عجیب ترین غذا‌‌‌‌های دنیا
آیا تا به حال درباره عجیب ترین غذا‌‌‌‌های جهان چیزی شنیده بودید؟ این غذاها برای مردم محلی کاملا عادی و خوشمزه هستند، اما بقیه آن را یک غذای عجیب و غریب می‌دانند. در این مطلب با مهنواز همراه باشید تا با عجیب ترین غذا‌‌‌‌های دنیا آشنا شویم .

1. رتیل یا عنکبوت‌‌‌‌های ترد شده، کامبوج

اندک افرادی رتیل را به چشم یک وعده غذایی می‌بینند، پس جای تعجبی نیست که این نوع عنکبوتها برای اولین بار مورد توجه کامبوجی هایی قرار گرفت که زیر سلطه رژیم خمر‌‌‌‌های سرخ گرفتار قحطی و گرسنگی شدند. عجیب است که این غذا در حال حاضر بسیار محبوب شده و در سرتاسر این کشور بعنوان استیکی کاملا سرخ شده در روغن بفروش می‌رسد. ظاهرا مزه این رتیلها اندکی شبیه به مزه خرچنگ است.

امروزه عنکبوت ها را در مزارع درون حفره‌‌‌‌های زیرزمینی پرورش می‌دهند و بیشتر متقاضیان آن گردشگرانند.

 

2. کرم سرخ شده. مکزیک. تایلند

مکزیکی ها از قدیم الایام به خوردن کرم و حشرات معروفند و امروزه حتی در معروف ترین رستوران‌‌‌‌های این کشور به فروش می‌رسد. اکثرا آن را سرخ می‌کنند که البته طعم گوشت قرمز می‌دهد.

در تایلند نیز کرم‌‌‌‌های ابریشمی معمولاً با برگ‌‌‌‌های کافیر سرخ می‌شوند و در نتیجه طعم مرکبات خوبی دارند. آنها همچنین طعم تلخی دارند.

 

3. شراب موش. چین

معمولاً شراب را از میوه ها می‌گیرند اما تاکنون از شرابی شنیده اید که در درون آن بچه موش باشد؟ چینی ها در زمینه درست کردن و خوردن غذا‌‌‌‌های عجیب و غریب و مشمئز کننده ید طولایی دارند. در این مورد خاص،‌ آنها بچه موش ها را به مدت حدود یک سال در شراب برنج می‌خوابانند و سپس آن را به عنوان یک محلول بسیار سالم و مفید می‌نوشند. در باور چینی ها، این ترکیب محلی برای درمان آسم بسیار مفید است هرچند طعم و بویی شبیه بنزین دارد.

 

4. هاکارل (hakarl)

«هاکارل» (hakarl) یکی از غذا‌‌‌‌های محلی فنلاند و ایسلند است که از گوشت متعفن و بسیار بدبوی کوسه درست می‌شود. این غذای محلی از گوشت کوسه گرینلند تهیه می‌شود که در حالت خام بسیار سمی است اما در حالت خشک شده یا دودی شده بسیار بی خطر است.

بافت‌‌‌‌های بدن کوسه گرینلند پر از اوره و آمونیاک بوده و ترکیب آن بسیار شبیه ترکیب ادرار است. اما این گوشت بعد از خشک شدن به حال خود رها می‌شود تا ماه ها مانده و سپس تکه تکه از آن بریده شده و خورده می‌شود.

آنتونی بوردین (آشپز معروف) این غذا را بدترین، چندش آورترین و وحشتناک ترین غذایی می‌داند که تا به حال خورده است.

 

5. کله پاچه. ایران

کله پاچه که از کله گوسفند به همراه بخش هایی چون چشم و مغز و پاچه به عنوان غذا یاد می‌شود غذای به نسبت پرطرفداری در میان ایرانیان محسوب می‌شود .جالب است بدانید کله پاچه در لیست بد مزه ترین غذا‌‌‌‌های جهان و دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. پس چندش آورترین غذای ایرانی هم میشه کله پاچه.

 

شما بگویید

شما غذای عجیب دیگری می‌شناسید ؟ نظرتان راجب خوردن این غذاها چیست ؟ آیا غذای عجیبی در شهر خود می‌شناسید ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت