menusearch
mehnavaz.com

بلند ترین آبشار‌‌‌‌های دنیا ؛ 5 آبشار مرتفع در دنیا

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه‌‌‌‌های گردشگری استان ها است
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
سفر و دیدنی ها
سفر و دیدنی ها

بلند ترین آبشار‌‌‌‌های دنیا ؛ 5 آبشار مرتفع در دنیا

۱۴۰۰/۵/۱۸ دوشنبه
(0)
(0)
بلند ترین آبشار‌‌‌‌های دنیا ؛ 5 آبشار مرتفع در دنیا
بزرگترین آبشار‌‌‌‌های جهان با ویژگی‌هایی چون عظیم‌ترین عریض‌ترین و بلندترین آبشار همواره موجب حیرت ما شده‌اند. در سایت مهنواز با ما همراه باشید تا با بلندترین آبشار‌‌‌‌های دنیا آشنا شوید .

1. آبشار آنجل

آبشار انجل بلندترین آبشار دنیا به ارتفاع ۹۷۹ متر به‌شمار می‌رود و در میان جنگل‌‌‌‌‌های دورافتاده پارک ملی کانایما، در ایالت بولیوار و جنوب شرقی کشور ونزوئلا واقع شده است. از آنجا که این آبشار در دل جنگل‌‌‌‌‌های انبوه قرار دارد، تا دهه ۱۹۳۰ ناشناخته باقی‌ مانده بود. نام این آبشار برگرفته از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار، بعد از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.

 

آدرس : در میان جنگل‌‌‌‌‌های دورافتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا

مدت زمان بازدید : بین 3 تا 4 ساعت

هزینه بازدید : رایگان

 

 

2. آبشار توگلا

آبشار توگلا (به انگلیسی: Tugela Falls) دومین آبشار بلند جهان است که ۹۴۸ متر ارتفاع دارد و در کوه دراکنبرگ(کوه اژدها)در رویال پارک ملی ناتال ایالت کوازولو-ناتال کشور آفریقای جنوبی در جریان است.

هنگام بارش سنگین باران، این آبشار از مسافت دور هم قابل مشاهده است و از جاده اصلی پارک به راحتی می‌توان آن را دید.

استدلال‌هایی مبنی بر اینکه آبشار توگلا بلندترین آبشار جهان است نیز وجود دارد، گرچه ارتفاع این آبشار 948 متر و ارتفاع آبشار آنجل که مرتفع‌ترین آبشار جهان نام گرفته، 979 متر است.

 

آدرس : رویال پارک ملی ناتال ایالت کوازولو-ناتال کشور آفریقای جنوبی و در کوه دراکنبرگ(کوه اژدها)

مدت زمان بازدید : بین 3 تا 4 ساعت

هزینه بازدید : رایگان

 

 

3. آبشار کاتاراتاس لاس ترس هرماناس

آبشار کاتاراتاس لاس ترس هرماناس (به اسپانیایی: Cataratas las Tres Hermanas) آبشاری است که در کشور پرو واقع شده‌است و بلندترین ریزشگاه آن ۹۱۴ متر ارتفاع دارد. این آبشار، سومین آبشار بلند جهان است.

این آبشار دارای زهکشی خاص و بزرگی نیست، اما هیچ کس نمی‌تواند ارتفاع این آشار استثنایی را انکار کند.

پروفایل‌‌‌‌های ارزیابیGoogle Earth ارتفاع این آبشار را ۳۰۰۰ فوت معادل ۹۱۴ متر تخمین زده است و با این حساباین آبشار درجایگاه سوم در فهرست بلندترین آبشار‌‌‌‌های جهان قرار می‌گیرد.

 

آدرس : در کشور پرو

مدت زمان بازدید : بین 3 تا 4 ساعت

هزینه بازدید : رایگان

 

 

4. آبشار اولوپنا

آبشار اولوپنا (به انگلیسی: Oloʻupena Falls) آبشاری است در مولوکای، هاوائی، ایالات متحده آمریکا که ارتفاع کلی ریزشگاه آن ۲٬۹۵۳ فوت (۹۰۰٫۰۷ متر) است. این آبشار چهارمین آبشار بلند جهان است.

اولوپنا فالز واقع در بخش شمال شرقی Molokai جزیره ای از مجمع الجزایر هاوایی، یکی از بزرگترین آبشار‌‌‌‌های جهان است که ارتفاع آن ۲۹۵۳ فوت معادل ۹۰۰ متر محسوب می‌شود.

این مجموعه آبشار در یک جریان کوتاه و فصلی تشکیل شده است و در دامنه ی یکی از بلندترین صخره‌‌‌‌های دریایی جهان قرار دارد که بین دره‌‌‌‌های Pelekunu و Wailau واقع شده است. این آبشارها در یک شیار در صخره جاری شده اند و فقط از اقیانوس یا ارتفاع(از طریق هواپیما) قابل مشاهده هستند.

 

آدرس : در بخش شمال شرقی Molokai جزیره ای از مجمع الجزایر هاوایی در  ایالات متحده آمریکا

مدت زمان بازدید : بین 3 تا 4 ساعت

هزینه بازدید : رایگان

 

 

5. آبشار یومبیلا

آبشار یومبیلا (به انگلیسی: Yumbilla Falls) آبشاری است در کشور پرو که ۸۹۶ متر ارتفاع دارد. این آبشار پنجمین آبشار بلند جهان است وارتفاع کلی ریزشگاه آن ۲۹۳۸ پا / ۸۹۶ متر است.

آبشار یمبلیا در کشور پرو و در منطقه آمازوناس واقع شده است. البته اگر چه آبشار به دلیل ارتفاع زیاد آن بسیار با شکوه است اما حجم آب این آشار آن طور که باید و شاید زیاد نیست. ارتفاع کلی این آبشار ۲۹۳۸ فوت معادل ۸۹۶ متر است.

 

آدرس : در کشور پرو در منطقه آمازوناس

مدت زمان بازدید : بین 3 تا 4 ساعت

هزینه بازدید : رایگان

 

 

شما بگویید

نظرتان راجب این آبشار ها چه بود ؟ آیا آبشاری در نزدیکی محل زندگی خود می‌شناسید ؟ آیا به آبشاری سفر کرده اید ؟ تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت