menusearch
mehnavaz.com

چگونه تنهایی سفر کنیم ؟ | نکاتی برای سفر انفرادی

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها می باشد
مهنواز ، مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 چگونه تنهایی سفر کنیم ؟ | نکاتی برای سفر انفرادی

چگونه تنهایی سفر کنیم ؟ | نکاتی برای سفر انفرادی

من با مردم بسیاری صحبت کرده ام که رویاهای سفرشان را کنار گذاشته اند تنها به این خاطر که نمی توانستند به تنهایی سفر کنند . اگر می خواهید به جایی سفر کنید اما همسفر ندارید ، شجاعت آن را داشته باشید که به تنهایی اینکار را انجام دهید . در سفر مردم بسیاری را خواهید دید . مسافرانی که به تنهایی سفر می کنند اغلب لذت بیشتری نسبت به تفریحات کوتاه سفر های گروهی می برند .
سفر انفرادی هم جنبه های مثبت دارد و هم منفی ، برای من جنبه های مثبت آن بسیار بیشتر بوده است . هنگامیکه خودتان هستید شما مستقلید و همه چیز تحت کنترل شماست . شما می توانید با سرعتی که دلتان می خواهد سفر کنید ، کارهایی که دلتان می خواهد انجام دهید ، هر جا که دلتان بخواهد و هر چیزی که تمایل داشته باشید می خورید ، و هر جا و به هر شکل که بخواهید تفریح و خوشگذرانی می کنید . شما دیگر نیاز ندارید معطل همسفرتان باشید تا به شما برسد یا مدام درباره اینکه کجا غذا بخورید مجبور به نظرخواهی باشید . شما می توانید هر وقت که بخواهید و هر جا که بخواهید بروید ، می توانید وقتی در موزه خسته کننده ای هستید و همه چیز برای شما ملال آور است به راحتی از آن خارج شوید . اگر اهل ریسک کردن و لحظه ای تصمیم گرفتن در سفر هستید مواجه با اشتباهاتی که انجام می دهید در تنهایی راحت تر است تا در میان جمع خراب شوید .
          

البته تنهایی سفر کردن جنبه های منفی هم دارد : هنگامیکه شما به تنهایی سفر می کنید برای غذا خوردن همنشینی ندارید . هنگام ایستادن و انتظار در صف کسی را ندارید که کاری را برای شما انجام دهد ، برای انجام کار ها و یافتن اطلاعات و دسترسی به امکانات و مکان ها کسی را ندارید شما را همراهی کند و یا زمانی که برنامه ها طبق میل شما پیش نمی رود و خراب می شود با شما همدردی کند . علاوه بر آن سفر های انفرادی معمولا گرانتر تمام می شوند . با داشتن همسفر ، هزینه مکان اقامت به علت تقسیم شدن آن کمتر می شود . به ندرت اتاق یک تخته پیدا می کنید و مجبور به گرفتن اتاق دو نفره هستید . اگر قیمت اتاق تک نفره 80 دلار باشد ، قیمت اتاق دو نفره معمولا در حدود 100 دلار می باشد ( و این یعنی صرفه جویی 30 دلار در هر شب برای هر فرد ، اگر سفری دو نفره داشته باشید ) به همین نسبت هزینه چیز های دیگر نیز مانند مواد غذایی ، خرید کتاب راهنما ، گرفتن تاکسی و غیره کمتر می شود .
اما زمانی که شما با کسی به سفر می روید ، این طبیعی است که حواستان به همسفرتان است . اینکه چه احساسی دارد - آیا گرسنه است ، آیا خسته است ، آیا تمایل به اینکار دارد ، آیا وقتی گفت گرسنه نیست منظورش واقعا همین بود یا ناراحت بود – و دیگر کمتر می توانید به دیدنی ها ، بو ها و صداهای اطرافتان توجه داشته باشید . سفر انفرادی به شما اجازه می دهد بیشتر در لحظه باشید ، بیشتر به اطرافتان دسترسی داشته باشید ، با مردم بیشتری ملاقات کنید و استفاده از هر چیز برای شما آسانتر باشد . همچنین احتمال بیشتری دارد افراد غریبه برخورد مهربانانه تری با شما داشته باشند .
سفر انفرادی به شدت شخصی است . شما می توانید همزمان با کشف و دیدن دنیا ، اطلاعات بیشتری درباره خودتان نیز کسب کنید و منجر به شناخت خود شود . سفر انفرادی سرگرم کننده ، چالشی و هیجان انگیز است . لذت و هیجان اینکه خودتان راهنما و رهبر سفرتان باشید چیزیست که تنها مسافرانی که به تنهایی سفر می کنند قادر به تجربه آن هستند . سفرتان هدیه ای است از طرف شما به خودتان .

سفر انفرادی بدون آنکه احساس تنهایی کنید
بسیاری از مردم در اولین سفر انفرادی خود ، بیش از همه از فکر تنها بودن خود می ترسند . وقتی همصحبتی در کنار خود ندارند ، شهر های بزرگ می تواند در نظر آن ها سرد و ترسناک باشد . همینطور هنگامیکه در کشوری بیمار و تنها هستند و هیچ کس نیست تا شریک ناراحتی و سختی های آن ها باشد .
خوشبختانه مبارزه با تنهایی در برخی شهر ها آسان است . شهر هایی که پر از مسافران مختلف و مکان های ملاقات عمومی است ، بویژه در فصل های شلوغ و گردشگری . ( این مورد برای مسافرانی که در فصل زمستان سفر می کنند و گردشگران کمتری وجود دارند سخت تر است )
 
ملاقات با مردم
شما هر روز از میان مردم بسیاری عبور می کنید . اگر شما در هتل اقامت دارید ، خانواده های مختلفی در کنار شما هستند . یا اگر مسافرخانه های کوچک را انتخاب کرده اید ، مالکان آن ها زمان صحبت کردن با شما را دارند . به جای آنکه زمان های طولانی در محل اقامت خود باشید می توانید مردم بسیاری را در مکان های گردشگری ملاقات کنید . اگر شما فردی خجالتی هستید ، دوربین عکاسی می تواند راهکار مناسبی برای شما باشد : از کسی درخواست کنید با دوربین شما و یا دوربین خودش از شما عکس بگیرد ، این می تواند شروع آشنایی و صحبت باشد .
با تور های پیاده روی شهری همراه شوید ( در مورد این تور ها از دفاتر گردشگری همان شهر سوال کنید ) تا هم اطلاعات زیادی در مورد شهر پیدا کنید و هم با گردشگران دیگر آشنا شوید . اگر در هتل اقامت می کنید تابلوی اعلانات آن ها را مشاهده کنید و یا از قسمت پذیرش سوال کنید ، بعضی هتل ها تور های گروهی برای میهمانان خود ترتیب می دهند .
یکی از راه های آسان ملاقات با مردم استفاده از اتوبوس و قطار شهریست . وقتی اشخاصی را پیدا می کنید که زبان شما را می دانند ببینید در مورد همه چیز چگونه فکر می کنند و با نگاهشان آشنا شوید . همواره سعی در ارتباط برقرار کردن داشته باشید . لباس های کثیف خود را به خشکشویی ببرید و در مدتی که منتظر شسته شدن لباس هایتان هستید گفتگو را با افرادی دیگری که مثل شما منتظرند آغاز کنید . در نهایت شما با یک پشته از لباس های تمیز و صحبت های جالب از آنجا خارج می شوید .
با کودکان بازی کنید . یاد بگیرید چگونه کلمه « کودک زیبا » را به زبان محلی بگویید . خنداندن کودکان با بازی هایی که بوسیله دست و صورت خود در می آورید و یا درست کردن شکل های مختلف با کاغذ و تا ( اریگامی ) برای کودکان می تواند منجر به آشنا شدن شما با پدر و مادر این کودکان شود .     
        
سعی کنید با گردشگران دیگری که مانند شما به تنهایی سفر می کنند در شبکه های اجتماعی آشنا شوید . گردشگران می توانند افراد همفکر خود را در سایت هایی مانند Meetup پیدا کنند که دارای اعضایی از سرتاسر جهان می باشد و قرار هایی چون دورهمی های دوستانه ، پیاده روی و عکسبرداری و گردش های آخر هفته را ترتیب دهند .
 
شب ها
برخی شهر ها هنگام شب تجربه ای جادویی و لذتی بخشی دارند . در خیابان هایی که با چراغانی کاملا روشن شده اند قدم بزنید . با بستنی ای در دست از تماشای رفت و آمد مردم ، مغازه ها و پاساژ های شلوغ و آثار تاریخی ای که نورافشانی شده اند لذت ببرید . شما همواره باید زمانی که میان مردم دیگر هستید احساس همدلی کنید . سرگرمی های متنوعی در شب ها وجود دارند مانند فیلم ها ، کنسرت ها ، تئاتر ها و جشنواره و فستیوال های محلی . برخی از شهر ها تورهایی مخصوص شب ارائه می دهند . 


اتاقی با بالکن مشرف به شهر بگیرید و روی صندلی نشسته و از تماشای شهر لذت ببرید و یا با خواندن کتابی اوقات آرامش بخشی داشته باشید . اما سعی کنید زود به رختخواب بروید . فروشگاه ها و بازار های محلی در هنگام صبح پر جنب و جوش و تماشایی هستند ، همچنین پیوستن به مردم محلی برای خوردن قهوه در کافه لدت بخش است . 


 استفاده از ترجمه های اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد 

منبع :
Rick Steves

نویسنده : Rick Steves

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
8380۲ آبان ۱۳۹۶
دسته بندی :
گردشگری
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه ، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید .
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی ، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند .
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت