menusearch
mehnavaz.com

وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید‌ آنها را فراموش کنید

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید‌ آنها را فراموش کنید

وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید‌ آنها را فراموش کنید

 • بررسی ویزا و واکسن های مورد نیاز

کشور ها دارای ویزای توریستی مختلف و واکسن های مورد نیاز متفاوتی هستند، بنابراین مطمئن شوید که شما تابع دستور العمل ها بوده و موارد مورد نیاز را رعایت کرده اید. اطلاعات سلامت خود را در برابر بیماری های خاص کشور مقصد به طور مرتب بروزرسانی کنید .

 • بیمه مسافرتی تهیه کنید

بیمه مسافرتی می‌تواند مواردی چون گم کردن وسایل شخصی، دزدیده شدن‌ آنها، لغو سفر و خدمات پزشکی را پوشش دهد. داشتن بیمه مسافرتی در مواقعی که اتفاقات غیر منتظره در سفر رخ می‌دهد برای شما بسیار مفید است. همانطور که شما برای خانه و ماشین خود بیمه تهیه می‌کنید مطمئن شوید که سفر شما منجر به پرداخت هزینه های سنگین نشود. بیمه های مسافرتی نسبت به نیاز های خاص مسافران اشکال مختلفی دارند ( بیمه مسافرتی داخلی، بیمه مسافرتی بین المللی، کم هزینه، پزشکی و ... ) که می‌توانید متناسب با سبک سفر و وبودجه خود یکی را انتخاب کنید .

 • گرفتن کپی از اسناد و مدارک مهم

اگرچه امروزه تقریبا می‌توان همه چیز را از طریق ایمیل فرستاد و یا در کارت های حافظه ذخیره کرد ولی داشتن کپی قابل لمس ارزش بالاتری دارد. داشتن‌ آنها در مواقع بحرانی که مدارک سفر گم می‌شود و یا دزدیده می‌شود می‌تواند شما را نجات دهد. نسخه ای از این مدارک را همیشه در سفر همراه خود داشته باشید، همچنین برای احتیاط قبل از سفر نسخه ای از‌ آنها را برای خود ایمیل کنید تا در مواقع ضروری دسترسی به‌ آنها داشته باشید .
 

مواردی چون :

 • گذرنامه ( صفحه اول همراه با تصویر شما )

 • ویزا

 • بیمه مسافرتی

 • گواهینامه رانندگی

 • کارت های اعتباری ( پشت و رو )

 • برنامه سفر

 • بلیط

 • تاییده رزرو ( هتل، ماشین، کشتی مسافرتی و غیره )

 • گواهینامه واکسیناسیون

 • رزرو مکان اقامت

ممکن است مواجه لحظه ای و بی برنامه بودن و گرفتن اتاق هتل یا مکان اسکان در حین سفر و نسبت به حسی که به شما می‌دهد جذاب و هیجان انگیز باشد اما من معمولا آن را پیشنهاد نمی‌دهم. رویداد هایی مانند تعطیلات و برگزاری فستیوال و نمایشگاه می‌تواند سفر شما را به یک کابوس تبدیل کند اگر قبل از سفر مکان اقامت خود را به درستی رزرو نکرده باشید .
نگذارید ته مانده اتاق ها و اتاق های درجه پایین نصیب شما شود. قبل از سفر ( حتی هفته ها قبل ) با رزرو کردن می‌توانید اتاقی با امکانات مد نظر خود داشته باشید. حتی کارکنان هتل نیز اعتراف کرده اند کسانی که از طریق وب سایت‌ آنها و یا تلفنی و از قبل رزرو انجام داده اند نسبت به کسانی که لحظه آخر اقدام به اجاره اتاق می‌کنند، معمولا اتاق بهتری نصیبشان می‌شود. حتما قبل از رزرو هتل در سایت ها، نظرات دیگر افراد را مطالعه کنید، همچنین روی هزینه های اضافی مانند پارکینگ، تمیزکاری، استخر و مجموعه های ورزشی و غیره دقت داشته باشید تا اگر نیاز به‌ آنها ندارید پول اضافی پرداخت نکنید .

 • وسایل اساسی و مورد نیاز را در ساک دستی خود داشته باشید

علاوه بر مدارک سفر ( و کپی از‌ آنها ) شما نیاز دارید برخی ملزومات اساسی را در ساک دستی و در دسترس خود داشته باشید :

هدفون : دیوار اتاق های هتل نازک است، فرار از سر و صدای مسافران داخل هواپیما نیز غیرممکن، بنابراین خود را برای این موارد آماده کرده و با داشتن یک جفت هدفون که به راحتی بتوان آن را به گوشی همراه و یا آیپد وصل کرد نجات پیدا کنید .

ضد عفونی کننده دست : نسبت به سلامت خود توجه بسیار داشته باشید، گرفتن یک سرما خوردگی می‌تواند تعطیلات شما را خراب کند. استفاده از ضد عفونی کننده دست و یا دستمال مرطوب ضد باکتری، هم شما را از بیماری ها حفظ می‌کند و هم جای کمی گرفته و به راحتی می‌توانید آن را همراه خود داشته باشید .

مبدل برق : یکی از مهمترین چیز هایی که مسافران اغلب در سفر های بین المللی فراموش می‌کنند آن را همراه خود ببرند مبدل برق است. برخی کشور ها پریز برق دو شاخه دارند و برخی سه شاخه که به شکل های مختلفی هم وجود دارند. حتما قبل از سفر به کشور مقصد خود در این باره اطلاعات کسب کنید و مبدل مورد نیاز را تهیه کنید و یا پک کامل مبدل های مختلف را همراه داشته باشید. من همیشه به دلیل داشتن وسایل متعدد الکترونیکی، حداقل دو عدد مبدل همراه خود دارم .
                                           
بطری آب : فارغ از اینکه کجا و در چه کشوری هستید، استفاده از بطری آب دارای فیلتر متصل ( که بتواند آب را تصفیه کند ) می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود. با این روش دیگر نیاز به خرید مداوم بطری آب معدنی و همینطور نگرانی بابت ابتلا به بیماری های بین المللی ندارید.

                                   


 استفاده از ترجمه های اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نیست

منبع :
Christy Woodrow

نویسنده : Christy Woodrow

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
15530۴ آبان ۱۳۹۶
دسته بندی :
مرتبط با
نوع مقاله
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید.
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت