menusearch
mehnavaz.com

وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید آن ها را فراموش کنید

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها می باشد
مهنواز ، مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید آن ها را فراموش کنید

وسایل مورد نیاز سفر خارجی | 5 نکته که هرگز قبل از سفر نباید آن ها را فراموش کنید

 • بررسی ویزا و واکسن های مورد نیاز

کشور ها دارای ویزای توریستی مختلف و واکسن های مورد نیاز متفاوتی هستند ، بنابراین مطمئن شوید که شما تابع دستور العمل ها بوده و موارد مورد نیاز را رعایت کرده اید . اطلاعات سلامت خود را در برابر بیماری های خاص کشور مقصد به طور مرتب بروزرسانی کنید .
 

 • بیمه مسافرتی تهیه کنید

بیمه مسافرتی می تواند مواردی چون گم کردن وسایل شخصی ، دزدیده شدن آن ها ، لغو سفر و خدمات پزشکی را پوشش دهد . داشتن بیمه مسافرتی در مواقعی که اتفاقات غیر منتظره در سفر رخ می دهد برای شما بسیار مفید است . همانطور که شما برای خانه و ماشین خود بیمه تهیه می کنید مطمئن شوید که سفر شما منجر به پرداخت هزینه های سنگین نشود . بیمه های مسافرتی نسبت به نیاز های خاص مسافران اشکال مختلفی دارند ( بیمه مسافرتی داخلی ، بیمه مسافرتی بین المللی ، کم هزینه ، پزشکی و ... ) که می توانید متناسب با سبک سفر و وبودجه خود یکی را انتخاب کنید .
 

 • گرفتن کپی از اسناد و مدارک مهم

اگرچه امروزه تقریبا می توان همه چیز را از طریق ایمیل فرستاد و یا در کارت های حافظه ذخیره کرد ولی داشتن کپی قابل لمس ارزش بالاتری دارد . داشتن آن ها در مواقع بحرانی که مدارک سفر گم می شود و یا دزدیده می شود می تواند شما را نجات دهد . نسخه ای از این مدارک را همیشه در سفر همراه خود داشته باشید ، همچنین برای احتیاط قبل از سفر نسخه ای از آن ها را برای خود ایمیل کنید تا در مواقع ضروری دسترسی به آن ها داشته باشید .
  

مواردی چون :

 • گذرنامه ( صفحه اول همراه با تصویر شما )

 • ویزا

 • بیمه مسافرتی

 • گواهینامه رانندگی

 • کارت های اعتباری ( پشت و رو )

 • برنامه سفر

 • بلیط

 • تاییده رزرو ( هتل ، ماشین ، کشتی مسافرتی و غیره )

 • گواهینامه واکسیناسیون

   

 • رزرو مکان اقامت

ممکن است مواجه لحظه ای و بی برنامه بودن و گرفتن اتاق هتل یا مکان اسکان در حین سفر و نسبت به حسی که به شما می دهد جذاب و هیجان انگیز باشد اما من معمولا آن را پیشنهاد نمی دهم . رویداد هایی مانند تعطیلات و برگزاری فستیوال و نمایشگاه می تواند سفر شما را به یک کابوس تبدیل کند اگر قبل از سفر مکان اقامت خود را به درستی رزرو نکرده باشید .
نگذارید ته مانده اتاق ها و اتاق های درجه پایین نصیب شما شود . قبل از سفر ( حتی هفته ها قبل ) با رزرو کردن می توانید اتاقی با امکانات مد نظر خود داشته باشید . حتی کارکنان هتل نیز اعتراف کرده اند کسانی که از طریق وب سایت آن ها و یا تلفنی و از قبل رزرو انجام داده اند نسبت به کسانی که لحظه آخر اقدام به اجاره اتاق می کنند ، معمولا اتاق بهتری نصیبشان می شود . حتما قبل از رزرو هتل در سایت ها ، نظرات دیگر افراد را مطالعه کنید ، همچنین روی هزینه های اضافی مانند پارکینگ ، تمیزکاری ، استخر و مجموعه های ورزشی و غیره دقت داشته باشید تا اگر نیاز به آن ها ندارید پول اضافی پرداخت نکنید .
 

 • وسایل اساسی و مورد نیاز را در ساک دستی خود داشته باشید

علاوه بر مدارک سفر ( و کپی از آن ها ) شما نیاز دارید برخی ملزومات اساسی را در ساک دستی و در دسترس خود داشته باشید :

هدفون : دیوار اتاق های هتل نازک است ، فرار از سر و صدای مسافران داخل هواپیما نیز غیرممکن ، بنابراین خود را برای این موارد آماده کرده و با داشتن یک جفت هدفون که به راحتی بتوان آن را به گوشی همراه و یا آیپد وصل کرد نجات پیدا کنید .

ضد عفونی کننده دست : نسبت به سلامت خود توجه بسیار داشته باشید ، گرفتن یک سرما خوردگی می تواند تعطیلات شما را خراب کند . استفاده از ضد عفونی کننده دست و یا دستمال مرطوب ضد باکتری ، هم شما را از بیماری ها حفظ می کند و هم جای کمی گرفته و به راحتی می توانید آن را همراه خود داشته باشید .

مبدل برق : یکی از مهمترین چیز هایی که مسافران اغلب در سفر های بین المللی فراموش می کنند آن را همراه خود ببرند مبدل برق است . برخی کشور ها پریز برق دو شاخه دارند و برخی سه شاخه که به شکل های مختلفی هم وجود دارند . حتما قبل از سفر به کشور مقصد خود در این باره اطلاعات کسب کنید و مبدل مورد نیاز را تهیه کنید و یا پک کامل مبدل های مختلف را همراه داشته باشید . من همیشه به دلیل داشتن وسایل متعدد الکترونیکی ، حداقل دو عدد مبدل همراه خود دارم .
                                           
بطری آب : فارغ از اینکه کجا و در چه کشوری هستید ، استفاده از بطری آب دارای فیلتر متصل ( که بتواند آب را تصفیه کند ) می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود . با این روش دیگر نیاز به خرید مداوم بطری آب معدنی و همینطور نگرانی بابت ابتلا به بیماری های بین المللی ندارید . 

                                   
 


 استفاده از ترجمه های اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد 

منبع :
Christy Woodrow

نویسنده : Christy Woodrow

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
8780۴ آبان ۱۳۹۶
دسته بندی :
مرتبط با
نوع مقاله
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه ، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید .
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی ، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند .
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت