menusearch
mehnavaz.com

در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها می باشد
مهنواز ، مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

وقتی که من مسافر جوان و بی تجربه ای بودم بیشتر مواقع در سفر حواسم جمع نبود . نمی خواستم خودم را با نگرانی درباره اینکه ممکن است وسایلم را بدزدند به زحمت بیاندازم . این روز ها نسبت به زمانی که جوانتر بودم وسایل گرانقیمت تری در سفر همراه خود دارم ، با این حال با خیال آسوده تری سفر می کنم .

اجازه دهید داستان کوتاهی را برایتان بگویم . دختری را می شناختم که زمانی سراسر اروپای غربی را به تنهایی سفر کرده بود . در اواخر سفر خود مبتلا به بیماری آنفولانزا شد . در طول سفر با قطار از پراگ به آمستردام در حالتی که احساس خستگی و ناتوانی می کرد  کوپه خالی ای پیدا کرد ، هدفون خود را در گوشش قرار داد و با صدای موزیکی که از آیپدش پخش می شد به خواب رفت .
او احساس می کرد در این کوپه امن است چون غیر از خودش کسی آنجا نبود که بخواهد وسایلش را سرقت کند . او دختر باهوشی بود و در این سفر پول هایش را در کیف کوچک کمری که دور کمرش می بست نگهداری می کرد . اما پس از گذشت چند هفته از ابتدای سفرش ، تصمیم گرفت که استفاده از آن زیاد ضروری نیست . در حالی که خستگی و بیماری به او غلبه داشت کیف کمری خود را باز کرد و در کوله پوشتی خود که در کنارش قرار داشت گذاشت و به خواب رفت .
صبح روز بعد در آمستردام از خواب بیدار شد در حالیکه احساس ضعف و بیماری شدیدی می کرد . بعد از خارج شدن از قطار کیف کمری خود را بیرون آورد تا چند یورو برای خریدن نان شیرمال بردارد که ناگهان با حیرت گفت : « یعنی چه ؟ 250 یورویی که این جا داشتم کجاست ؟! »
پس از آنکه با دقت حوادث شب گذشته را در ذهنش مرور کرد به یاد آورد چند بار در حین خواب بیدار شده و مردان یونیفرم پوشی را دیده که در کوپه را باز کرده و نور چراغ قوه را داخل کوپه انداخته اند ، سپس در را بسته اند . او فکر می کرد که آن ها تنها مامورین امنیتی برای چک کردن چیز ها هستند .
خب ، آن ها هم مطمئن شدند که همه چیز را بررسی کرده اند . علاوه بر آن خود را مستحق آن دانستند که 250 یورو دختر که در کوله پشتی اش بود را برای خود بردارند . باز خدا را شکر آنقدر مهربان بودند که گذرنامه و عابر بانک دختر را برایش باقی بگذارند .
اگر هنوز متوجه نشده اید باید بگویم که این داستان در مورد جوانی من بود . من کمی شرمنده ام که واقعا اجازه دادم آن اتفاق بیافتد و دقت کافی نداشتم . برای کمک به دیگر مسافران ، در اینجا لیست کوتاهی از نکته های مهم برای حفظ و امن نگه داشتن وسایل در سفر قرار داده ام .  

نکته های مهم برای امن نگه داشتن وسایل خود در سفر :

  • هنگامی که در قطار ، اتوبوس ، خوابگاه شلوغ و یا هر مکان عمومی دیگر می خواهید بخوابید ، همیشه پول ، گذرنامه ، کارت های اعتباری و کارت های حافظه دوربین را پیش خود نگه دارید . ترجیحا در کیف کمری . به احتمال زیاد اگر کسی تلاش کند کیف را از دور کمرتان باز کند شما بیدار می شوید . حداقل امیدوارم که بیدار شوید . برای امنیت بیشتر می توانید کیف کمری را زیر لباستان ببندید .

                                   

  • همیشه اشیاء با ارزش خود را مانند دوربین ، لپ تاپ یا هر چیز دیگری که نمی خواهید به سرقت برود با خودتان نگه دارید . هرگز آن ها را زیر صندلی اتوبوس قرار ندهید و یا به دست راننده اتوبوس ، تاکسی ، ون و غیره نسپرید تا در صندوق قرار دهد . من همیشه کیفم را در دامان خود نگه می دارم . همچنین پول ها و کارت های اعتباریم را در دو جا نگهداری می کنم . بیشتر پول نقد و کارت های اعتباریم را پیش خودم نگه می دارم ( در کیف کمری ) و بقیه را جایی میان چمدانم پنهان می کنم . با این روش اگر اتفاقی بیفتد بدون پول باقی نمی مانم . تنها استثنا برای آن زمانی است که می خواهم در یک مکان عمومی بخوابم ، در این مورد همه را در کیف کمری خود قرار می دهم .

  • اگر بخواهم در قطار و یا مکانی عمومی بخوابم قفل کوچکی به کوله پشتی ام می زنم و آن را به هر چیز محکم و ثابتی که در اطرافم باشد با تسمه یا زنجیر قفل می کنم و یا کوله ام را در بغل گرفته و می خوابم . همچنین به شدت توصیه می کنم با هدفون در گوش و شنیدن موسیقی در یک مکان عمومی نخوابید .

                                          

  • هنگام رزرو یا اقامت در هتل ، مسافرخانه ، خانه اجاره ای و غیره مطمئن شوید که امنیت کافی دارد و آن ها کمد یا صندوق قفل دار برای امن نگه داشتن وسایل شما داشته باشند . 

  • من همیشه بیمه سفر می خرم و مطمئن می شوم که آن ها در صورت رخ دادن اتفاق ، اشیاء با ارزشم را پوشش می دهند . 

  • در مکان هایی که برایتان آشنا نیستند و به خصوص مکان های خلوت به تنهایی قدم نزنید . همیشه از مسیر های عمومی تر و شلوغ تر عبور کنید .

نگاهی به کلاهبرداری های مرسوم از مسافران در هنگام سفر :

  • مراقب هر کسی که برای حمل وسایل شما به قطار یا ایستگاه اتوبوس پیشنهاد کمک می دهد باشید . ما یک بار پسری را دیدیم که به نظر نمی آمد در ایستگاه قطار کار کند اما به مردم پیشنهاد کمک می داد تا برگه هایشان را ترجمه کند و یا زمان رسیدن قطارشان را به آن ها اعلام می کرد . زمانی که قطار ما رسید او همراهمان به سمت کوپه آمد و پیشنهاد داد کمک کند تا وسایلمان را در قسمت بار کوپه قرار دهد . من اجازه ندادم به چمدان کوچکم دست بزند و پیشنهادش را رد کردم . بعد ها فهمیدم که او احتمالا با حمل وسایل مسافران و قرار دادن آن ها در بالای کوپه ، وسایل کوچکشان را بر می داشت چون شما از بیرون داخل کوپه را نمی توانستید ببینید . 

  • در تمام نقاط جهان همیشه کلاهبردارانی وجود دارند که دنبال سرقت پول و وسایل شما هستند . کلاهبرداران می توانند برای فریب شما برنامه های استادانه ای بچینند تا گارد شما پایین آمده و وسایلتان را سرقت کنند به گونه ای که حتی متوجه نشوید چطور و چه وقت این کار را انجام داده اند . یکی از دوستان ما زمانی که می خواست آرژانتین را ترک کند پول و گذرنامه خود را در یک سرقت از دست داد . کسانی که از او دزدی کردند سه نفر بودند . قسمت اول برنامه آن ها این بود که یک نفر کرمی سفید رنگ به پشت لباس دوستمان مالید بدون اینکه او متوجه شود . سپس خانومی مسن به او اطلاع داد که چیزی روی لباسش مالیده شده و از او خواست با دستمالی آن را پاک کند . دوست ما کوله پشتیش را زمین گذاشت و سرش را برگرداند تا کرمی که پشت لباسش مالیده شده بود را پاک کند ، در همین حین که سرش چرخیده بود لحظه ای مردی را دید که با کوله پشتی او به سرعت ازش دور می شد و او برای رسیدن به مرد و پس گرفتن پول ، گذرنامه و دوربین عکاسی خود به قدر کافی سریع نبود . بنابراین مجبور شد در کشور بماند و فرایند طولانی و گرانقیمت گرفتن گذرنامه جدید را تحمل کند .

  

  • به محیط اطرافتان در همه حالت توجه و دقت داشته باشید . اگر چیزی به نظرتان عجیب و غیر عادی آمد فقط به راهتان ادامه دهید و تحت هیچ شرایطی چمدانتان را از خود دور نکنید .

من نمی خواهم بگویم دنیا جای وحشتناکی است یا شما را از سفر کردن بترسانم . تا زمانی که در سفر با احتیاط باشید و حواستان به اطرافتان جمع باشد به خصوص موقع حمل و نقل ، می توانید از سفر خود لذت ببرید . این ها فقط چند راهنمایی و داستان برای کمک به شما بود تا اشتباهات دیگران را تکرار نکنید . نود تا نود و پنج درصد زمان ها ، شما نیاز به نگرانی ندارید و با مردم واقعا مهربانی برخورد خواهید داشت . 


شما هم می توانید تجربیات خود برای حفظ وسایلتان در سفر را در قسمت نظرات نوشته تا مجموعه آن ها در مطلبی به نام هر کس قرار گیرد .​​


 استفاده از ترجمه های اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد 

منبع :
Christy Woodrow

نویسنده : Christy Woodrow

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
10580۲۳ آبان ۱۳۹۶
دسته بندی :
گردشگری
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه ، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید .
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی ، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند .
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت