menusearch
mehnavaz.com

در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

سایت مهنواز در حال تکمیل اطلاعات جاذبه های گردشگری استان ها است
این سایت به فروش می‌رسد. با ایمیل mehnavaz@gmail.com در ارتباط باشید
مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازیآگاهانه و با اخلاق سفر کنیم
جستجو
ورودعضویت
 در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

در سفر مراقب وسایل خود باشید | نکات ضروری برای حفظ اشیا قیمتی خود در هنگام سفر

وقتی که من مسافر جوان و بی تجربه ای بودم بیشتر مواقع در سفر حواسم جمع نبود. نمی‌خواستم خودم را با نگرانی درباره اینکه ممکن است وسایلم را بدزدند به زحمت بیاندازم. این روز ها نسبت به زمانی که جوانتر بودم وسایل گرانقیمت تری در سفر همراه خود دارم، با این حال با خیال آسوده تری سفر می‌کنم.

اجازه دهید داستان کوتاهی را برایتان بگویم. دختری را می‌شناختم که زمانی سراسر اروپای غربی را به تنهایی سفر کرده بود. در اواخر سفر خود مبتلا به بیماری آنفولانزا شد. در طول سفر با قطار از پراگ به آمستردام در حالتی که احساس خستگی و ناتوانی می‌کرد کوپه خالی ای پیدا کرد، هدفون خود را در گوشش قرار داد و با صدای موزیکی که از آیپدش پخش می‌شد به خواب رفت .
او احساس می‌کرد در این کوپه امن است چون غیر از خودش کسی آنجا نبود که بخواهد وسایلش را سرقت کند. او دختر باهوشی بود و در این سفر پول هایش را در کیف کوچک کمری که دور کمرش می‌بست نگهداری می‌کرد. اما پس از گذشت چند هفته از ابتدای سفرش، تصمیم گرفت که استفاده از آن زیاد ضروری نیست. در حالی که خستگی و بیماری به او غلبه داشت کیف کمری خود را باز کرد و در کوله پوشتی خود که در کنارش قرار داشت گذاشت و به خواب رفت .
صبح روز بعد در آمستردام از خواب بیدار شد در حالیکه احساس ضعف و بیماری شدیدی می‌کرد. بعد از خارج شدن از قطار کیف کمری خود را بیرون آورد تا چند یورو برای خریدن نان شیرمال بردارد که ناگهان با حیرت گفت : « یعنی چه ؟ 250 یورویی که این جا داشتم کجاست ؟! »
پس از آنکه با دقت حوادث شب گذشته را در ذهنش مرور کرد به یاد آورد چند بار در حین خواب بیدار شده و مردان یونیفرم پوشی را دیده که در کوپه را باز کرده و نور چراغ قوه را داخل کوپه انداخته اند، سپس در را بسته اند. او فکر می‌کرد که‌ آنها تنها مامورین امنیتی برای چک کردن چیز ها هستند .
خب ،‌ آنها هم مطمئن شدند که همه چیز را بررسی کرده اند. علاوه بر آن خود را مستحق آن دانستند که 250 یورو دختر که در کوله پشتی اش بود را برای خود بردارند. باز خدا را شکر آنقدر مهربان بودند که گذرنامه و عابر بانک دختر را برایش باقی بگذارند .
اگر هنوز متوجه نشده اید باید بگویم که این داستان در مورد جوانی من بود. من کمی شرمنده ام که واقعا اجازه دادم آن اتفاق بیافتد و دقت کافی نداشتم. برای کمک به دیگر مسافران، در اینجا لیست کوتاهی از نکته های مهم برای حفظ و امن نگه داشتن وسایل در سفر قرار داده ام.

نکته های مهم برای امن نگه داشتن وسایل خود در سفر :

  • هنگامی که در قطار، اتوبوس، خوابگاه شلوغ و یا هر مکان عمومی دیگر می‌خواهید بخوابید، همیشه پول، گذرنامه، کارت های اعتباری و کارت های حافظه دوربین را پیش خود نگه دارید. ترجیحا در کیف کمری. به احتمال زیاد اگر کسی تلاش کند کیف را از دور کمرتان باز کند شما بیدار می‌شوید. حداقل امیدوارم که بیدار شوید. برای امنیت بیشتر می‌توانید کیف کمری را زیر لباستان ببندید.

                                   

  • همیشه اشیاء با ارزش خود را مانند دوربین، لپ تاپ یا هر چیز دیگری که نمی‌خواهید به سرقت برود با خودتان نگه دارید. هرگز‌ آنها را زیر صندلی اتوبوس قرار ندهید و یا به دست راننده اتوبوس، تاکسی، ون و غیره نسپرید تا در صندوق قرار دهد. من همیشه کیفم را در دامان خود نگه می‌دارم. همچنین پول ها و کارت های اعتباریم را در دو جا نگهداری می‌کنم. بیشتر پول نقد و کارت های اعتباریم را پیش خودم نگه می‌دارم ( در کیف کمری ) و بقیه را جایی میان چمدانم پنهان می‌کنم. با این روش اگر اتفاقی بیفتد بدون پول باقی نمی‌مانم. تنها استثنا برای آن زمانی است که می‌خواهم در یک مکان عمومی بخوابم، در این مورد همه را در کیف کمری خود قرار می‌دهم.

  • اگر بخواهم در قطار و یا مکانی عمومی بخوابم قفل کوچکی به کوله پشتی ام می‌زنم و آن را به هر چیز محکم و ثابتی که در اطرافم باشد با تسمه یا زنجیر قفل می‌کنم و یا کوله ام را در بغل گرفته و می‌خوابم. همچنین به شدت توصیه می‌کنم با هدفون در گوش و شنیدن موسیقی در یک مکان عمومی نخوابید.

                                         

  • هنگام رزرو یا اقامت در هتل، مسافرخانه، خانه اجاره ای و غیره مطمئن شوید که امنیت کافی دارد و‌ آنها کمد یا صندوق قفل دار برای امن نگه داشتن وسایل شما داشته باشند . 

  • من همیشه بیمه سفر می‌خرم و مطمئن می‌شوم که‌ آنها در صورت رخ دادن اتفاق، اشیاء با ارزشم را پوشش می‌دهند . 

  • در مکان هایی که برایتان آشنا نیستند و به خصوص مکان های خلوت به تنهایی قدم نزنید. همیشه از مسیر های عمومی تر و شلوغ تر عبور کنید.

نگاهی به کلاهبرداری های مرسوم از مسافران در هنگام سفر :

  • مراقب هر کسی که برای حمل وسایل شما به قطار یا ایستگاه اتوبوس پیشنهاد کمک می‌دهد باشید. ما یک بار پسری را دیدیم که به نظر نمی‌آمد در ایستگاه قطار کار کند اما به مردم پیشنهاد کمک می‌داد تا برگه هایشان را ترجمه کند و یا زمان رسیدن قطارشان را به‌ آنها اعلام می‌کرد. زمانی که قطار ما رسید او همراهمان به سمت کوپه آمد و پیشنهاد داد کمک کند تا وسایلمان را در قسمت بار کوپه قرار دهد. من اجازه ندادم به چمدان کوچکم دست بزند و پیشنهادش را رد کردم. بعد ها فهمیدم که او احتمالا با حمل وسایل مسافران و قرار دادن‌ آنها در بالای کوپه، وسایل کوچکشان را بر می‌داشت چون شما از بیرون داخل کوپه را نمی‌توانستید ببینید . 

  • در تمام نقاط جهان همیشه کلاهبردارانی وجود دارند که دنبال سرقت پول و وسایل شما هستند. کلاهبرداران می‌توانند برای فریب شما برنامه های استادانه ای بچینند تا گارد شما پایین آمده و وسایلتان را سرقت کنند به گونه ای که حتی متوجه نشوید چطور و چه وقت این کار را انجام داده اند. یکی از دوستان ما زمانی که می‌خواست آرژانتین را ترک کند پول و گذرنامه خود را در یک سرقت از دست داد. کسانی که از او دزدی کردند سه نفر بودند. قسمت اول برنامه‌ آنها این بود که یک نفر کرمی سفید رنگ به پشت لباس دوستمان مالید بدون اینکه او متوجه شود. سپس خانومی مسن به او اطلاع داد که چیزی روی لباسش مالیده شده و از او خواست با دستمالی آن را پاک کند. دوست ما کوله پشتیش را زمین گذاشت و سرش را برگرداند تا کرمی که پشت لباسش مالیده شده بود را پاک کند، در همین حین که سرش چرخیده بود لحظه ای مردی را دید که با کوله پشتی او به سرعت ازش دور می‌شد و او برای رسیدن به مرد و پس گرفتن پول، گذرنامه و دوربین عکاسی خود به قدر کافی سریع نبود. بنابراین مجبور شد در کشور بماند و فرایند طولانی و گرانقیمت گرفتن گذرنامه جدید را تحمل کند.

  

  • به محیط اطرافتان در همه حالت توجه و دقت داشته باشید. اگر چیزی به نظرتان عجیب و غیر عادی آمد فقط به راهتان ادامه دهید و تحت هیچ شرایطی چمدانتان را از خود دور نکنید.

من نمی‌خواهم بگویم دنیا جای وحشتناکی است یا شما را از سفر کردن بترسانم. تا زمانی که در سفر با احتیاط باشید و حواستان به اطرافتان جمع باشد به خصوص موقع حمل و نقل، می‌توانید از سفر خود لذت ببرید. این ها فقط چند راهنمایی و داستان برای کمک به شما بود تا اشتباهات دیگران را تکرار نکنید. نود تا نود و پنج درصد زمان ها، شما نیاز به نگرانی ندارید و با مردم واقعا مهربانی برخورد خواهید داشت.


شما هم می‌توانید تجربیات خود برای حفظ وسایلتان در سفر را در قسمت نظرات نوشته تا مجموعه‌ آنها در مطلبی به نام هر کس قرار گیرد.​​


 استفاده از ترجمه های اختصاصی سایت مهنواز بدون ذکر منبع مجاز نیست

منبع :
Christy Woodrow

نویسنده : Christy Woodrow

تیم مهنواز

مترجم : تیم مهنواز

اطلاعات این مطلب
20790۲۳ آبان ۱۳۹۶
دسته بندی :
گردشگری
مرتبط با
نوع مقاله
رده بندی مقالات
رتبه مقالات (رتبه دهی توسط کارشناسان مهنواز)
نوع نگارش
نظرات
در اینجا تجربه، نظر و یا پرسش خود را در ارتباط با این مقاله بیان کنید و یا به نظرات دیگران پاسخ دهید.
0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید !
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند.
رفتن به بالا
بستن
ورود به مهنوازورود به مهنواز
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت