باغ راه ایرانی

باغ راه ایرانی | کیش - استان هرمزگان
0 بازدید
نوشتن بررسیافزودن تصویر و فیلم
تصاویرامکاناتنقشه و آدرستوضیحات اجمالیمکان مشابهمکان قبلیمکان بعدی
باغ راه ایرانی
باغ راه ایرانی
باغ راه ایرانی
اطلاعات ویژه باغ راه ایرانی
گردشگری شهری
گردشگری شهری
پارک و بوستان
مناسب برای گروه های
جوان و میانسال
مسن
خانوادگی
امکانات
سطل زباله
غذاخوری نزدیک
صندلی و نیمکت استراحت
بوفه و خرید اغذیه
مناسب تفریحات ورزشی
پیاده روی
دوچرخه سواری
زمان
روزانه
شبانه روزی
هزینه
هزینه رایگان
منطقه شهری
اطراف شهر
باغ راه ایرانی
 
آدرس : استان هرمزگان - جزیره کیش - حد فاصل میدان هرمز و میدان سعدی در ضلع جنوبی بلوار میرمهنا
شماره تماس :
زمان بازدید:
هزینه :
منطقه :
پروژه باغ راه ایرانی جزیره کیش با مساحتی بالغ بر32 هکتار درضلع جنوبی بلوار میرمهنا , حد فاصل میدان هرمز تا میدان سعدی با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف کشورمان به ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی جزیره کیش احداث شده است.
باغ راه ایرانی متشکل از هشت باغ ایرانی و نه دروازه تاریخی و طولانی ترین باغ راه کشور است که در ساخت آن از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی بهره گرفته شده است و یکی از طرح‌های عمرانی شهری جزیره کیش است که در مساحتی به وسعت 32 هکتار در ضلع جنوبی بلوار ولایت در حدفاصل میدان هرمز تا میدان سعدی و با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف در ایران به ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی در جزیره کیش ایجاد شده است.
این مجموعه فرهنگی و تفریحی به صورت نمادین با دروازه قرآن شیراز از میدان سعدی آغاز شده و پس از عبور از دروازه‌های سی و سه پل اصفهان، رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، ارگ علیشاه تبریز، طاق بستان کرمانشاه و شمیران و سردر باغ ملی تهران در میدان هرمز به طول چهار و نیم کیلومتر به پایان می‌رسد.این باغ راه مجموعه‌ای تاریخی، گردشگری و تفریحی است که 15 دیوار تزیینی با نشانه‌های حجمی، 60 تابلو کاشی با هویت و فرهنگ شهرهای مختلف در آن دیده می‌شود.
باغ راه ایرانی کیش طولانی ترین باغ راه کشور با 11 آبنما و رودخانه ای به طول 400 متر دارای 9 نقاشی دیواری و بازگو کننده فرهنگ اسلامی است.
صفحه اصلی
مهنواز مرجع تخصصی گردشگری و مهمان نوازی
« گردشگری ، عامل شکوفایی اقتصاد ملی »
مهنواز در شبکه های اجتماعیtelegram
این سایت مطابق با مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد و کلیه حقوق قانونی آن متعلق به مهنواز است .
دانشنامه
گردشگری پایدار _ Sustainable Tourism _ به این معناست که صنعت گردشگری در عین سوددهی اقتصادی و اجتماعی ، کمترین تاثیر مخرب را بر تاریخ و فرهنگ جامعه میزبان و همینطور محیط زیست داشته باشد و در حفظ و بهبود وضع آن تلاش کند .
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتی